Maseczka ochronna ze wzmacniaczem głosu. Kosztuje 150 dolarów

Autor: PAP • Źródło: PAP11 stycznia 2022 12:00

Maseczka higieniczna za 150 dolarów? W tej cenie mamy dostać nie tylko zmniejszenie ryzyka transmisji drobnoustrojów, ale również wzmocnienie głosu. Tak przynajmniej obiecuje producent maseczki Zephyr Pro, firma Razer.

Czy użytkownicy standardowych maseczek zrezygnują z nich na rzecz technologii? Fot. Adobestock
  • Maseczka zaproponowana przez firmę Razer to Zephyr Pro
  • Maseczka została wyposażona w gadżet wzmacniający siłę głosu
  • Jest odpowiedzią na potrzeby ludzi, którzy nie mogą zrozumieć interlokutora, kiedy ten ma zasłonięte usta

Poprzedni model maseczki wyprzedał się w mgnieniu oka

Wcześniejszy model (Zephyr), który trafił do sprzedaży w październiku minionego roku, zawiera zmienne oświetlenie RGB i podwójny system filtracji, który jakoby nie przepuszcza 99 proc. bakterii i 95 proc. cząstek stałych powyżej 0,3 μm.

Mimo wysokiej ceny produkt ten szybko się wyprzedał. Powodem mogło być i to, że w czymś takim na twarzy wygląda się, jak bohater serii książek i gier "S.T.A.L.K.E.R.". To jednak nie powinno dziwić, jako że producent, czyli firma Razer, słynie głównie z oferty akcesoriów gamingowych.

150 dolarów za wersję podstawową, 200 - z wymiennymi filtrami

Na tegorocznych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas firma zaproponowała maseczkę znacznie droższą. Za to, jak obiecują inżynierowie, bardziej funkcjonalną. Wzmacnia ona na zewnątrz wypowiadane słowa o 60 decybeli. Można więc oczekiwać, że nosząc ją, w sklepie lub na poczcie nie trzeba będzie kilka razy powtarzać, po co się przyszło, a i tak w końcu uchylać maseczki, by zostać zrozumianym.

Maseczka ma kosztować 150 dolarów, ale Razer zaleca zakup "pakietu startowego" z wymiennymi filtrami, które wystarczą na 100 dni ciągłego użytkowania. Tutaj koszt wynosi już 200 dolarów.

Producent zastrzega: to nie jest wyrób medyczny

Na twitterowym profilu firmy Razer czytamy, że "Razer Zephyr i Zephyr Pro nie są urządzeniami medycznymi, wspomagaczami oddychania, maskami chirurgicznymi ani sprzętem ochrony osobistej (PPE)" i "nie są przeznaczone do użytku w warunkach medycznych lub klinicznych".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum