MSD Polska ze statusem centrum badawczo-rozwojowego. "To wspaniałe osiągnięcie"
Minister rozwoju nadał spółce MSD Polska status centrum badawczo-rozwojowego. Dzięki temu firma dołączyła do grona innowacyjnych podmiotów, które są ważne dla polskiej gospodarki.

- W ubiegłym roku w prace badawczo-rozwojowe w skali świata firma MSD zainwestowała ponad 13,6 mld USD
- Inwestycje w badania nad nowymi terapiami stanowiły w 2020 r. aż 28% całkowitych przychodów firmy
- Obecnie MSD prowadzi w Polsce ponad 100 badań klinicznych w kilkuset ośrodkach badawczych
- To wspaniałe osiągnięcie, które znacząco ułatwi nam realizację naszej wizji, jaką jest działanie na rzecz poprawy ochrony zdrowia mieszkańców Polski - tak decyzję Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii o przyznaniu MSD Polska statusu centrum badawczo-rozwojowego ocenia dyrektor zarządzający spółki Dimitri Gitas.
- Dzięki uzyskaniu statusu centrum badawczo-rozwojowego spółka MSD Polska dołączyła do nielicznego grona innowacyjnych i prowadzących badania lub prace rozwojowe podmiotów, które są ważne dla polskiej gospodarki - podaje firma w komunikacie prasowym.
MSD jest w Polsce już od 30 lat
MSD Polska sp. z o.o. jest częścią wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych Merck & Co., Inc. - jednej z największych na świecie firm farmaceutycznych, która funkcjonuje już ponad 130 lat w ponad 140 krajach.
Bardzo ważną częścią prowadzonych przez MSD działań są prace badawczo-rozwojowe, w które w ubiegłym roku w skali całego świata MSD zainwestowała ponad 13,6 mld USD, co stanowiło 28% całkowitych przychodów firmy.
Na polskim rynku MSD działa od 1991 roku, a dwa lata później wystartowała z pierwszymi badaniami klinicznymi. Od tego czasu MSD Polska zapewnia wielu polskim pacjentom dostęp do najnowszych terapii lekowych.
- W MSD, angażujemy się w opracowywanie innowacyjnych leków i szczepionek, które stanowią odpowiedź na wiele z największych niezaspokojonych potrzeb medycznych. Polska jest krajem, w którym od lat prowadzimy znaczącą część naszych prac badawczych. Przyznany status centrum badawczo-rozwojowego jest odzwierciedleniem tego zaangażowania - mówi Dimitri Gitas.
Jak dodaje dyrektor Gitas, jest to możliwe dzięki temu, że MSD prowadzi w Polsce liczne badania kliniczne (będące częścią badań prowadzonych globalnie) prowadzące do wypracowania nowoczesnych terapii dla pacjentów borykających się z najcięższymi, ale również i najpowszechniejszymi chorobami, takimi jak np. nowotwory czy zakażenia wirusem HIV.
Badania w liczbach
MSD prowadzi w Polsce obecnie ponad 100 badań klinicznych w kilkuset ośrodkach badawczych. Badania te dotyczą różnych obszarów medycyny, a uczestniczy w nich ponad 3000 pacjentów.
W ciągu ostatnich 10 lat spółka MSD Polska zainwestowała w Polsce, łącznie z wszystkimi towarzyszącymi podatkami, ponad 1,25 mld zł. W samym tylko 2020 roku nakłady wewnętrzne MSD Polska na działalność badawczo-rozwojową wyniosły ponad 120 mln zł.
Jak podkreśla Thomas Johansson, dyrektor działu badań klinicznych dla regionu CEE, pod względem liczby pacjentów zaangażowanych w badania kliniczne przez MSD Polska plasowała się na 3. miejscu w Europie i 6. miejscu na świecie w roku 2020, co świadczy o szczególnym zaangażowaniu MSD w prace prowadzone w naszym kraju.
- Nie jest to przypadek. Od lat budujemy silny i profesjonalny zespół badań klinicznych w Polsce, który współpracuje z wiodącymi ośrodkami klinicznymi i dba o najwyższe standardy badania klinicznego zgodnie z wymogami dobrej praktyki klinicznej (ICH-GCP - Good Clinical Practice) - zaznacza Thomas Johansson.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)