Łódź: w tym mieście również powstanie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 01 października 2020 19:21

Uniwersytet Medyczny w Łodzi znalazł się w gronie dziesięciu beneficjentów konkursu Agencji Badań Medycznych dotyczącego tworzenia i rozwoju Centrów Wsparcia Badań Klinicznych.

Łódź: w tym mieście również powstanie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych
Prof. Radzisław Kordek (z lewej) i dr Radosław Sierpiński; FOT. ABM

Prezes Agencji Badań Medycznych, dr Radosław Sierpiński wręczył w czwartek (1 października) rektorowi Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Radzisławowi Kordkowi symboliczny czek z dofinansowaniem na kwotę 11 222 536,40 zł w ramach konkursu na tworzenie i rozwój Centrów Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK) - informuje nas Agencja Badań Medycznych.
 
Projekt łódzkiej uczelni pt.: „Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (CWBK) - kompleksowe i systemowe wsparcie realizacji badań klinicznych w modelu usług wspólnych" został najwyżej oceniony i otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 11 mln zł.
 
Agencja Badań Medycznych przeznaczyła już w sumie 100 mln zł na stworzenie sieci dziesięciu wyspecjalizowanych Centrów Wsparcia Badań Klinicznych. Nowo powstałe centra pozwolą na lepszą koordynację badań klinicznych w Polsce. Inicjatywa ma na celu uatrakcyjnienie rynku badań klinicznych, co przyczyni się do zwiększenia szansy pacjentów na dostęp do nowoczesnych, innowacyjnych terapii, częstszego wyboru przez sponsorów ośrodków badawczych w naszym kraju, a także wzrostu liczby realizowanych badań.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum