Łódź : rozpoczęto budowę Bionanoparku

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2011 13:23

Ponad 76 mln zł ma kosztować wybudowanie przez spółkę Technopark Łódź kompleksu Bionanopark. We wtorek ( 15 lutego) rozpoczęto budowę, która ma się zakończyć w październiku 2013 roku. Ponad 53 mln zł na inwestycję to pieniądze unijne.

Łódź : rozpoczęto budowę Bionanoparku

W nowym kompleksie powstaną dwa duże laboratoria: biotechnologii przemysłowej oraz biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej. Naukowcy z łódzkich uczelni będą badać w nich m.in. wpływ najnowszych produktów medycznych, odzieży, kosmetyków na ludzkie zdrowie.

Z usług laboratoriów będą mogły korzystać firmy z branż: farmaceutycznej, kosmetycznej, spożywczej, energetycznej lub zbrojeniowej.

Dzięki inwestycji, rozbudowany będzie także istniejący od kilku lat Łódzki Inkubator Technologiczny. To biurowiec, w którym lokują się przedsiębiorstwa działające w nowoczesnych branżach, tj. informatyce, produkcji aparatury leczniczej, nowych materiałów dla potrzeb medycyny i włókiennictwa.

Działa w nim obecnie kilkanaście firm, po rozbudowie ma tam być miejsce dla 50 podmiotów. Powstanie także sala konferencyjna na 300 osób oraz miejsce wystawowe.

Technopark Łódź istnieje od 2007 roku. Największym jego udziałowcem jest gmina Łódź; współudziałowcami spółki są także samorząd województwa i największe łódzkie uczelnie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum