Łódź: pierwsze w Polsce Centrum Badań nad Zdrowym Starzeniem

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 09 października 2013 09:58

4,5 mln euro unijnej dotacji przyznano na projekt Healthy Apeing Research Centre (w skrócie HARC), czyli Centrum Badań nad Zdrowym Starzeniem. Jedyne w Polsce tak duże przedsięwzięcie naukowo-badawcze dotyczące zagadnień medycznych wieku starszego i podeszłego będzie realizowane w Łodzi.

Łódź: pierwsze w Polsce Centrum Badań nad Zdrowym Starzeniem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prace naukowe z tego zakresu są prowadzone na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi od lat, ale obecnie będą zintensyfikowane. Do realizacji projektu zostali także zaproszeni naukowcy z 21 ośrodków zagranicznych i 9 polskich - informuje Dziennik Łódzki.

Dzięki finansowanemu przez UE programowi HARC, zostanie wzmocniony potencjał naukowy łódzkiego Centrum. Przez najbliższe trzy lata wielu łódzkich naukowców będzie wyjeżdżać do najlepszych zagranicznych ośrodków naukowych, a jednocześnie naukowcy z zagranicy będą pracować w Łodzi nad badaniem zagadnień związanych ze starzeniem się i chorobami wieku starszego.

Unijne pieniądze zostaną też przeznaczone na wyposażenie UM w nowoczesny sprzęt, powstanie m.in. wirtualne laboratorium oraz pierwszy w Łodzi biobank, czyli miejsce, w którym będą przechowywane próbki materiałów biologicznych przydatnych do prowadzenia badań.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze