Lider Ochrony Zdrowia. Do 19 sierpnia trwa nabór projektów do edycji specjalnej konkursu

Autor: oprac. JKB • Źródło: Lider Zmian, Rynek Zdrowia18 sierpnia 2022 16:00

Tylko do 19 sierpnia trwa nabór projektów do Lidera Ochrony Zdrowia, czyli specjalnej edycji konkursu Lider Zmian. W ten sposób będą docenieni beneficjenci zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Lider Ochrony Zdrowia. Do 19 sierpnia trwa nabór projektów do edycji specjalnej konkursu
19 sierpnia upływa termin nadsyłania projektów do konkursu. Fot. AdobeStock
 • Do 19 sierpnia trwa nabór projektów do Lidera Ochrony Zdrowia – specjalnej edycji konkursu Lider Zmian
 • Wspomniany konkurs dotyczy projektów, współfinansowanych z Funduszy Europejskich na Mazowszu, z kolei tematem przewodnim tej edycji jest zdrowie
 • Projekty można zgłaszać w ramach pięciu kategorii, m.in. walka z pandemią COVID-19 czy innowacje biznesowe
 • Istotną kwestią jest fakt, że do udziału w plebiscycie przyjmowane są tylko projekty zakończone lub które osiągnęły poziom co najmniej 70 proc. realizacji do 30 kwietnia 2022 roku

Upływa termin naboru wniosków

Jak wynika z materiałów prasowych, tylko do 19 sierpnia 2022 roku trwa nabór projektów do Lidera Ochrony Zdrowia – edycji specjalnej konkursu Lider Zmian. 

W szczególny sposób mają być docenieni beneficjenci zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19, ale też i tych podejmujących inne działania na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców Mazowsza. 

Organizatorem konkursu jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, a wydarzenie odbywa się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

 - Celem konkursu jest nie tylko podsumowanie efektów wsparcia ochrony zdrowia mieszkańców Mazowsza, ale też budowanie świadomości mieszkańców na temat wpływu funduszy z UE na dostęp do usług i rozwiązań na rzecz dbania o zdrowie, zarówno w obszarze diagnostyki i leczenia pacjentów, profilaktyki zdrowotnej, jak i wykorzystania innowacji – czytamy.

Kto może się zgłosić?

Jak wynika z dalszych informacji, w edycji specjalnej mogą wziąć udział wszyscy beneficjenci RPO WM 2014-2020 bez względu na formę prawną.

Projekty można zgłaszać w ramach kategorii:

 • Walka z pandemią COVID-19,
 • Diagnostyka i leczenie pacjentów (sprzęt medyczny),
 • Profilaktyka i programy zdrowotne,
 • E-usługi w sektorze zdrowia,
 • Innowacje biznesowe (np. medycyna, rehabilitacja, zdrowa żywność, farmacja, rekreacja, innowacyjne produkty kosmetyczne).

Ciekawostką jest fakt, że nie ma ograniczeń w liczbie zgłaszanych projektów przez jednego beneficjenta. Najważniejsze zasady:

 • Do udziału w plebiscycie przyjmowane są wyłącznie projekty zakończone lub które osiągnęły poziom co najmniej 70 proc. realizacji do 30 kwietnia 2022 roku,
 • Wypełnione zgłoszenia należy wysłać na adres dostępny TU do 19 sierpnia 2022 roku, do godziny 23.59. 

- W tym roku o wyłonieniu o zwycięzców również zadecydują sami mieszkańcy Mazowsza podczas głosowania internetowego zaplanowanego na wrzesień. Głosować będzie można na stronie konkursu. Ogłoszenie wyników odbędzie się natomiast w październiku podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza – podano.

 Więcej szczegółów znajduje się na stronie plebiscytu pod TYM adresem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum