Lekarze wśrod laureatów Nagrody Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowe

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2018 09:49

Jak co roku prezes Rady Ministrów przyznał nagrody wybitnym naukowcom i artystom. Wśród laureatów tegorocznych 44 nagród są m.in. prof. Piotr Ponikowski i zespół prof. Agnieszki Słowik i prof. Tadeusza Popiela.

Prof. Piotr Ponikowski. Fot. PTWP

Nagrody Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcie naukowe lub artystyczne, w tym wybitny dorobek naukowy lub artystyczny, trafią do sześciorga profesorów.

Wśród lekarzy nagrodzonym naukowcem jest m.in. prof. Piotr Ponikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, którego badania dotyczą problemu niewydolności serca. Naukowiec znalazł się na liście Rankingu Thomson Reuters Ranking "The World`s Most Influential Scientific Minds" - najczęściej cytowanych naukowców na świecie w roku 2016, 2017.

W kategorii osiągnięć naukowo-technicznych pierwsza nagroda trafi do prof. Agnieszki Słowik i prof. Tadeusza Popiela za Małopolski program leczenia ostrego udaru niedokrwiennego mózgu za pomocą trombektomii mechanicznej.

Trzecią nagrodę otrzyma zaś dr Mateusz Puślecki z zespołem za Program ECMO dla WIELKOPOLSKI. ECMO to techniki mechanicznego wspomagania krążenia, pozwalające na czasowe zastąpienie funkcji układu oddechowego lub krążenia i oddechowego pacjentów w stanach krytycznych.

Szczegóły dot. nagród - na stronie kancelarii premiera.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum