Kraków: o najnowszych trendach w zakresie innowacyjnych technologii

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 10 października 2013 10:50

W Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II odbędzie się konferencja poświęcona trendom w zakresie innowacyjnych technologii dotyczących diagnostyki chorób cywilizacyjnych, w tym chorób sercowo-naczyniowych i nowotworów oraz ich terapii.

Nauki biomedyczne stoją obecnie przed nowymi wyzwaniami związanymi ze starzeniem się populacji i wzrostem częstości chorób cywilizacyjnych (zwanych także chorobami XXI wieku) wywołanych zmianami w środowisku człowieka. Konieczny jest ich dalszy rozwój, który wymaga zastosowania praktycznie nowych i doskonalszych metod obrazowania, nowych materiałów biomedycznych, szerszego zastosowania nanotechnologii oraz robotyki w medycynie.

Nadrzędnym celem konferencji Innovative Technologies in Biomedicine, która odbędzie się 15-16 października 2013 w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II jest wzmocnienie wymiany doświadczeń, zaprezentowanie dobrych praktyk oraz zintensyfikowanie współpracy pomiędzy przedstawicielami wszystkich środowisk zaangażowanych w prowadzenie badań w tematyce biomedycznej.

Przedstawione zostaną na niej aktualne trendy w zakresie innowacyjnych technologii dotyczących diagnostyki chorób cywilizacyjnych, w tym chorób sercowo-naczyniowych i nowotworów oraz ich terapii, ze szczególnym uwzględnieniem nanotechnologii i robotyki, zapoznanie z aktualnie realizowanymi i planowanymi projektami dotyczącymi innowacyjnych technologii w medycynie oraz poznanie najnowszych trendów rozwojowych w dziedzinie technik obrazowych w medycynie.


 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum