Konkurs Start-up Challenge: projekty można zgłaszać do 31 marca

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: MAK/Rynek Zdrowia   • 25 marca 2019 17:04

Występ na start-upowej scenie, prezentacja przed uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej, wsparcie światowych ekspertów i dostęp do wartościowego mentoringu - to wybrane profity czekające na startujących w konkursie European Start-up Challenge.

Konkurs Start-up Challenge: projekty można zgłaszać do 31 marca
Autorzy najlepszych projektów będą mogli je zaprezentować m.in. w Spodku; FOT. PTWP

Wydarzenie towarzyszy 11. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC - European Economic Congress), który odbędzie się w dniach 13-15 maja 2019 r. w Katowicach. Chcący wziąć udział w start-upowej rywalizacji mogą zgłaszać swoje projekty do 31 marca br. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs European Start-up Challenge daje możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed gośćmi Europejskiego Kongresu Gospodarczego, czyli okazję do pozyskania partnera biznesowego spośród tysięcy przedsiębiorców gotowych inwestować w innowacyjne pomysły. To główne założenie konkursu Start-up Challenge, którego finał nastąpi podczas zaplanowanych na 14 i 15 maja 2019 r. European Start-up Days.

Zainteresowani udziałem mogą zgłaszać swoje start-upy poprzez formularz dostępny pod adresem:
www.estartupdays.eu/2019/pl/start-up-challenge/401/

- Pierwszy na drodze do sukcesu jest pomysł. Wychodząc z tego założenia, chcemy wspierać projekty, które mając zastosowanie w życiu codziennym lub praktyce biznesowej mogą poprawić nasze życie, dostęp do edukacji, diagnostykę, leczenie, a także procesy w firmie czy spędzanie czasu wolnego - mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP.

- Dotychczasowe edycje konkursu European Start-up Challenge pokazały, jak ekscytujące pomysły generują młode, nieznane szerszej branży, firmy. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy wierzą w swój pomysł i chcą przyciągnąć rozwinięte już firmy czy fundusze inwestycyjne - dodaje Kuśpik.

Do European Start-up Challenge mogą aplikować start-upy, które nie funkcjonują na rynku dłużej niż pięć lat i mają na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany istniejący proces w jednej z sześciu kategorii branżowych konkursu:

• New industry (przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny)
• Environment (ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów)
• Tradition & modernity (przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo)
• Health & biotechnology (medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia)
• Business processes (zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR)
• Client & lifestyle (handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego).

Autorzy 100 najciekawszych projektów zgłoszonych do konkursu Start-up Challenge zaprezentują swoje pomysły na biznes na specjalnie przygotowanych stoiskach tworzących Scale-up Alley European Start-up Days.

Kreatorzy 18 najlepszych idei wystąpią na scenach prezentacyjnych Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz przed uczestnikami European Start-up Days w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek.

Szczegółowe informacje na temat European Start-up Days:
www.estartupdays.eu/pl

Zgłoszenia do Start-up Challenge przyjmowane są do 31 marca br.:
www.estartupdays.eu/2019/pl/start-up-challenge/401/

Facebook: https://www.facebook.com/estartupdays/

Więcej o Europejskim Kongresie Gospodarczym: www.eecpoland.eu/pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum