×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kolejna Konferencja Weiglowska w czerwcu, w Łodzi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia21 marca 2019 19:57

O najnowszych doniesieniach z obszaru mikrobiologii molekularnej, medycznej oraz biotechnologii dyskutować będą wybitni specjaliści z Europy, Japonii i USA podczas 8. Międzynarodowej Konferencji Weiglowskiej, która w dniach 26-28 czerwca odbędzie się w Łodzi.

Kolejna Konferencja Weiglowska w czerwcu, w Łodzi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Patronem konferencji jest prof. Rudolf Weigl - wybitny polski biolog, który opracował pierwszą skuteczną szczepionkę przeciwko tyfusowi plamistemu.

- Konferencje Weiglowskie są co dwa lata organizowane naprzemiennie przez środowiska polskich i ukraińskich mikrobiologów. Od trzech edycji spotkania przybrały szerszy, międzynarodowy charakter, przyczyniający się do dodatkowego podniesienia ich prestiżu - mówi przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, prof. dr hab. Jarosław Dziadek, dyrektor Instytutu Biologii Medycznej PAN w Łodzi.

Tegoroczna konferencja odbywać się będzie pod hasłem "Human welfare and infectious diseases in a new microbiome research era. Microorganisms in industrial and medical biotechnology".

W ciągu trzech dni zaproszeni wybitni specjaliści z Europy, Japonii i USA zaprezentują doniesienia z obszaru mikrobiologii molekularnej, medycznej oraz biotechnologii. Pierwszy dzień konferencji poświęcony będzie najnowszym osiągnięciom w terapii fagowej, w tym mechanizmom wzajemnych interakcji pomiędzy fagami, bakteriami oraz organizmem gospodarza.

Tematem przewodnim kolejnego dnia będzie funkcjonowanie bakterii na poziomie pojedynczej komórki oraz populacji. Dyskutowane będą m.in. molekularne podstawy zjadliwości bakterii oraz interakcje na poziomie patogen-gospodarz.

Ostatniego dnia naukowcy dyskutować będą o zagadnieniach biotechnologii medycznej oraz przemysłowej. Zostaną przedstawione najnowsze osiągnięcia z obszaru badań podstawowych i klinicznych, jak również najnowsze strategie terapeutyczne i technologie.

- Chcielibyśmy, aby to międzynarodowe spotkanie stało się wydarzeniem, które nie tylko dostarczy uczestnikom istotnych wskazówek i odpowiedzi na trudne pytania z zakresu szeroko pojętej mikrobiologii, ale było również okazją do wielu dyskusji i nawiązania nowych kontaktów - podkreśla prof. Dziadek.

Więcej: PAP-Nauka w Polsce

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum