Jeden lek na wszystkie nowotwory?

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2015 12:40

Naukowcy uważają, że znaleźli sposób, by zatrzymać rosnący nowotwór. A nawet zmienić zaatakowane komórki w zdrową tkankę - donosi Gazeta Wyborcza, która powołuje się na BBC News.

Jeden lek na wszystkie nowotwory?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Każdy nowotwór jest inny. Różnią się między sobą rodzajem tkanek, z jakich pochodzą nowotworowe komórki, i biochemicznym mechanizmem, w jaki powstają. Nowe odkrycie brytyjskich naukowców pozwala sądzić, że jest jednak jedno biochemiczne podłoże wszystkich rodzajów nowotworów.

Podczas badań laboratoryjnych zespół badaczy odkrył metodę, która może pozwolić na wyleczenie zaatakowanych przez nowotwory komórek. To, co wydaje się ziemią obiecaną medycyny, powiodło się, gdy odkryto związek pomiędzy kadhedrynami, cząsteczkami, które pozwalają komórkom do siebie przylegać, i mikroRNA (miRNA), jednoniciowych cząsteczek RNA.

Lekarze z Mayo Clinic, gdzie odkryto nowatorską metodę, uważają, że ten nowo odkryty mechanizm biochemiczny może mieć zastosowanie w terapii wszystkich rodzajów nowotworów. To oznaczałoby, że w przyszłości może powstać kiedyś lek na każdy rodzaj nowotworu.

Czytaj: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze