Innowacje: zaprojektowali trójwymiarowy model ludzkiego ciała

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2017 15:47

Komputerowy trójwymiarowy model ludzkiego ciała ułatwiający naukę studentom medycyny, czy systemy zarządzania energią w biurowcach i budynkach użyteczności publicznej pozwalające na oszczędzanie energii elektrycznej, to niektóre z innowacji opracowanych przez irlandzkie firmy i zaprezentowane na Irlandzko-Polskim Forum Innowacji.

Innowacje: zaprojektowali trójwymiarowy model ludzkiego ciała
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Obecny na forum Robert Cairnduff, dyrektor operacyjny irlandzkiej firmy 3D4Medical, przekonywał, że kierowana przez niego spółka stworzyła aplikację pokazującą w najbardziej szczegółowy i zaawansowany technologicznie anatomiczny model człowieka.

Model może być, przykładowo, wykorzystywany jako pomoc podczas studiowania medycyny. Wizualizacja anatomii w 3D, opracowana przez tą firmę, jest wykorzystywana przez 12 milionów użytkowników.

Cairnduff powiedział, że chce rozbudowywać warszawskie biuro firmy. - Szukamy utalentowanych grafików 3D do naszego biura. Produkty, nad którymi pracujemy, zmieniają sposób nauczania anatomii i mamy plan, aby w dziedzinie technologii wizualizacji anatomii wykonać kolejny krok - powiedział.

Enda Kenny, premier Irlandii obecny na forum powiedział, że Irlandia jest gotowa wesprzeć polskie i irlandzkie firmy w realizacji wspólnych przedsięwzięć biznesowych, natomiast Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju (PFR), przedstawiła na forum jak Fundusz zamierza wspierać rozwój innowacji.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum