Implanty pozwolą na transmisję rozmów telefonicznych wprost do układu nerwowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 października 2017 19:09

Apple we współpracy z firmą Cochlear pracuje nad projektem implantu ślimakowego, który pozwoli na odbieranie rozmów telefonicznych, a także odtwarzanie muzyki z iPhone'a bezpośrednio w centralnym układzie nerwowym - podał w czwartek (5 października) "New Scientist".

Implanty pozwolą na transmisję rozmów telefonicznych wprost do układu nerwowego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nucleus 7 to nowa generacja procesora, w który będą wyposażone kolejne serie implantów ślimakowych firmy Cochlear.

Technologia, dzięki której powstał, po raz pierwszy przedstawiona została w 2014 roku i towarzyszyła konstrukcji aparatów słuchowych z serii Starkey Halo i ReSound LiNX. Jak informuje "New Scientist", to pierwszy raz, gdy zostaje wykorzystana w połączeniu z centralnym układem nerwowym.

Niektóre implanty ślimakowe korzystają z łączności za pośrednictwem technologii Bluetooth. Urządzenia tego typu często wymagają dodatkowych przełączek bądź innych sprzętów pośredniczących w odbiorze sygnału, który następnie transmitowany jest do aparatu słuchowego pod postacią dźwięku. Technologia wykorzystana w budowie Nucleus 7 pozwala natomiast na transmisję sygnału wprost do centralnego układu nerwowego.

"New Scientist" zwraca również uwagę na potencjał wykorzystania nowej technologii przez przeznaczone na szerszy rynek konsumencki urządzenia audio. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze