×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IX Forum Rynku Zdrowia: nasza gospodarka musi być bardziej innowacyjna

Autor: Luiza Jakubiak/Rynek Zdrowia23 października 2013 15:11

Medycyna i farmacja to obszary, które bez innowacji nie mają w ogóle racji bytu - mówił Jacek Guliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wypowiadając się podczas sesji "Badania, rozwój i co dalej?" na IX Forum Rynku Zdrowia.

IX Forum Rynku Zdrowia: nasza gospodarka musi być bardziej innowacyjna
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Resort nauki zaangażował się m.in. w opracowanie przyjętej w tym roku Strategii Innowacji i Efektywności Gospodarki. Ten ogólnopolski program ma m.in. ułatwić transfer technologii i komercjalizację wyników badań. Prowadzą go ministerstwa: nauki i gospodarki oraz ich agencje: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Z przyjętej strategii i z załącznika programu rozwoju przedsiębiorstw tworzony jest obecnie program operacyjny "Inteligentny Rozwój". Do "wzięcia" jest ponad 9 mld euro w perspektywie lat 2014-2020. Robimy wszystko, by nasza gospodarka była bardziej innowacyjna i efektywna - wyjaśniał minister Jacek Guliński.

Jednym z dokumentów, które służą przygotowaniu tego projektu jest Krajowy Program Badań.

- Jednym z jego kierunków jest tematyka związana ze zdrowiem, czyli problemy wynikające ze starzenia się społeczeństw oraz tworzenie nowych leków. W oparciu o ten obszar Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ustanowiło program strategiczny Strategmed. Znaczna część środowiska naukowego wiązanego z medycyną i farmacją może uczestniczyć w aplikacjach do programu. W konkursach można pozyskać kilkaset milionów złotych - dodał minister Guliński.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze