III Konkurs Start-Up-Med - weź udział w internetowym głosowaniu!

Autor: Wojciech Kuta • Źródło: Rynek Zdrowia20 maja 2021 16:30

Dostawy medyczne z wykorzystaniem dronów, materac wspomagający gojenie się ran, zautomatyzowany trenażer chodu. To trzy z 50 projektów zgłoszonych w III Konkursie Start-Up-Med.

III Konkurs Start-Up-Med - weź udział w internetowym głosowaniu!
Do 31 maja trwa internetowe głosowanie w ramach III Konkursu Start-Up-Med; FOT. Arch. RZ
  • Do 31 maja trwa internetowe głosowanie w ramach III Konkursu Start-Up-Med
  • Polskie start-upy medyczne mają się naprawdę dobrze. Ich autorzy już od kilku lat nie przestają zaskakiwać inwencją
  • Laureatów III Konkursu Start-Up-Med poznamy 14 czerwca 2021 r. podczas Gali VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

Przypomnijmy, że do 31 maja trwa internetowe głosowanie w ramach III Konkursu Start-Up-Med, który jest wydarzeniem towarzyszącym VI Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, Katowice, 14-16 czerwca 2021 r.).

Promujemy najciekawsze innowacje

Głównym celem Konkursu - organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia - jest wybór i wyróżnienie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe.

Chcemy także wyróżnić podmioty opracowujące i wdrażające rozwiązania organizacyjne, usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów systemu opieki zdrowotnej.

Konkurs stwarza okazję do promowania najciekawszych innowacji i ich autorów, w tym możliwość zaprezentowania rozwiązań liderom sektora medycznego w Polsce podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Do organizatorów tegorocznej edycji Konkursu wpłynęło ok. 50 projektów (termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 10 maja 2021 r.). Zgłoszenia zostaną ocenione przez Jury Konkursu. W ten sposób wyłonionych zostanie 10 finalistów.

Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy zostaną wyłonieni:

Od dronów po trenażer chodu

Polskie start-upy medyczne mają się naprawdę dobrze. Ich autorzy już od kilku lat nie przestają zaskakiwać inwencją. W portalu rynekzdrowia.pl sukcesywnie będziemy prezentować rozwiązania zgłoszone do udziału w trzeciej edycji Konkursu Start-Up-Med. Dzisiaj - oczywiście w dużym skrócie - o trzech projektach.

  • Materace wykonane z pianek poliuretanowych z dodatkiem nanocząstek srebra, znajdujące zastosowanie w obszarze szeroko rozumianej opieki nad pacjentem. Dzięki antybakteryjnym, wirusobójczym oraz grzybobójczym właściwościom nanosrebra zapewnia ono długotrwałą czystość mikrobiologiczną. Dodatkową zaletą materacy tego typu jest ich działanie wspomagające gojenie się ran, a także właściwości antyodleżynowe.
  • Innowacyjny produkt realizujący dostawy medyczne z wykorzystaniem systemu dronowego. Rozwiązanie posiada tryb pracy autonomicznej zapewnionej przez naziemną infrastrukturę dronową, która służy jako baza logistyczna oraz przez oprogramowanie IT, które kontroluje drona z pomocą algorytmów autonomicznego sterowania. Ponadto, stacja dokująca wyposażona jest w mechanizm wymiany/ładowania baterii, moduł cargo do nadawania przesyłek oraz system IT koordynujący cały proces operacji dostaw. Głównym założeniem projektu jest pełna automatyzacja procesu transportu przesyłek.
  • Zautomatyzowany trenażer chodu to innowacyjne urządzenie, pozwalająca na kontrolę ruchu we wszystkich stawach, trening z możliwością wyboru 5 ćwiczeń ze zmienną prędkością i długością kroku na podstawie wzorca chodu. Urządzenie dedykowane jest dla pacjentów z dziecięcym porażeniem mózgowym, po udarach, z dystrofią mięśniową i innymi schorzeniami wpływającymi na ograniczenia ruchowe i wady postawy.

Laureatów poznamy 14 czerwca

Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom III Konkursu Start-Up-Med odbędzie się 14 czerwca 2021 r. podczas Gali VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.‌in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.  Na agendę VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych składa się ponad 40 sesji, debat, wykładów i prezentacji.

Program Kongresu i rejestracja: hccongress.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum