III Konkurs Start-Up-Med - czas na wybór laureatów!

Autor: Rynek Zdrowia • • 11 maja 2021 08:01

10 maja minął termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w trzeciej edycji Konkursu Start-Up-Med. Przed nami internetowe głosowanie.

III Konkurs Start-Up-Med - czas na wybór laureatów!
Do 10 maja br. trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w III Konkursie Start-Up-Med; FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Konkursu Start-Up-Med jest wydarzeniem towarzyszącym VI Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC), który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2021 r.

Głównym celem Konkursu - organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia - jest wybór i wyróżnienie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu zarówno dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno technologie lekowe, jak i nielekowe (w tym m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych).

Chcemy także wyróżnić podmioty opracowujące i wdrażające rozwiązania organizacyjne, usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów systemu opieki zdrowotnej. Konkurs stwarza ponadto okazję do promowania najciekawszych innowacji i ich autorów, w tym możliwość zaprezentowania rozwiązań liderom sektora medycznego w Polsce podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Regulamin Konkursu - w pliku pdf do pobrania powyżej.

Ocena zgłoszeń będzie prowadzona w ramach dwóch kategorii:

  • Start-up
  • Ośrodek medyczny/naukowy

W kategorii Start-up, dedykowanej start-upom tworzącym innowacyjne technologie, zgłoszenia mogły być nadsyłane przez:

  • Przedsiębiorstwa prowadzące działalność badawczo-rozwojową
  • Osoby fizyczne prowadzące działalność badawczo-rozwojową

W Kategorii Ośrodek medyczny/naukowy - dedykowanej podmiotom tworzącym innowacje technologiczne i organizacyjne - zgłoszenia mogły być nadsyłane przez:

  • Podmioty lecznicze (w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej)
  • Jednostki naukowe (tj. organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę)

Ocena zostanie dokonana na podstawie formularza z opisem poszczególnych zgłoszeń.

Termin nadsyłania zgłoszeń minął 10 maja 2021 r. Łącznie wpłynęło ok. 50 projektów.

Formularz zgłoszenia: TUTAJ

Zgłoszone przedsięwzięcia ocenią eksperci tworzący Jury Konkursu Start-Up-Med. W każdej z kategorii - na podstawie przyznanej liczby punktów - wyłonionych zostanie po pięciu finalistów o najwyższej liczbie punktów.

Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną wyłonieni w głosowaniu Jury po prezentacji, a także w drodze plebiscytu internetowego czytelników portalu rynekzdrowia.pl. Oba głosowania są niezależne od siebie.

Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom w obu kategoriach Konkursu i laureatom głosowania internetowego odbędzie się 14 czerwca 2021 r. podczas Gali VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Pytania dotyczące Konkursu prosimy kierować na adres e-mail: startup_med@ptwp.pl

Laureaci ubiegłorocznej edycji Konkursu Start-Up-Med: www.rynekzdrowia.pl

Więcej o VI Kongresie Wyzwań Zdrowotnych i rejestracja: www.hccongress.pl

 

 

 

 

 

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum