II Konkurs Start-Up-Med: zakończyło się internetowe głosowanie czytelników

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2020 19:56

W piątek (14 lutego) o północy zakończyło się internetowe głosowanie czytelników portalu rynekzdrowia.pl w ramach II Konkursu Start-Up-Med. Łącznie oddano ponad 13 tys. głosów. Najwięcej z nich (3428) przypadło rozwiązaniu Hfeels, którego podstawą jest automatyzacja każdego etapu "podróży" pacjenta w systemie, połączona z analizą danych w czasie rzeczywistym.

FOT. Arch. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Niezależnie od plebiscytu online, 49 rozwiązań nadesłanych w II Konkursie Sart-Up-Med oceni profesjonalne jury. Druga edycja Konkursu Start-Up-Med  jest wydarzeniem towarzyszącym V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, 5-6 marca 2020 r.).

Więcej o HCC 2020 i rejestracja: www.hccongress.pl

Głównym celem Konkursu - organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia - jest wybór i nagrodzenie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno technologie lekowe, jak i nielekowe.

Przypomnijmy, że do organizatorów Konkursu wpłynęło 49 projektów (termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 30 stycznia 2020 r.). Zostaną ocenione przez Jury Konkursu, przyznające punkty według kryteriów oceny zawartych w regulaminie Konkursu Start-Up-Med. W ten sposób jurorzy wyłonią 10 finalistów - po 5 w każdej z dwóch konkursowych kategorii:
• Start-up
• Ośrodek medyczny/naukowy

Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną wyłonieni w głosowaniu Jury
.

Do 14 lutego 2020 r. trwało internetowe głosowanie czytelników Rynek Zdrowia. W plebiscycie online prezentowano opisy 42 przedsięwzięć, na których publikację zgodę wyrazili ich autorzy, a zarazem spełniające kryteria zakwalifikowania do Konkursu.

Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom w obu kategoriach Konkursu i laureatom głosowania internetowego, odbędzie się 5 marca 2020 r. podczas Gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wyniki głosowania online
Najwięcej głosów (3428) w internetowej części konkursu otrzymało rozwiązanie Hfeels - to zautomatyzowany rynek usług medycznych dla pacjentów oraz oraz podmiotów świadczących usługi, który umożliwia korzystanie z ochrony zdrowia w każdym miejscu i o każdej porze. - Oferujemy skupioną na użytkowniku innowację w dziedzinie ochrony zdrowia, która dostarcza narzędzi i danych pacjentowi. Upodmiotowiony w ten sposób odbiorca usług otrzymuje łatwy, bezpieczny oraz transparentny dostęp do opieki zdrowotnej - informują autorzy rozwiązania.

System Hfeels jest oparty na kontroli jakości ochrony zdrowia oraz diagnozie stanu zdrowia pacjenta w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki zdecentralizowanym algorytmom wykorzystującym blockchain, technologii rozproszonego rejestru, zaawansowanemu zarządzaniu danymi, ochronie danych i prywatności na każdym etapie tworzenia oraz istnienia technologii (privacy by design) oraz aplikacjom korzystającym ze sztucznej inteligencji. Podstawą systemu jest automatyzacja każdego etapu „podróży” pacjenta, połączona z analizą danych w czasie rzeczywistym, możliwą dzięki aplikacjom AI, elektronicznej dokumentacji medycznej oraz telemedycynie.

Drugie miejsce w internetowym plebiscycie (3238 głosów) zajął opracowany przez Digitmed Sp. z o.o. system wraz z urządzeniem mającym na celu wsparcie obecnego modelu badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy przez zastosowanie nowego urządzenia do skanowania, obsługi telemedycznej i archiwizowania próbek cytologicznych.

- Nowe urządzenie pozwala na przekształcenie stosowanych obecnie mikroskopów optycznych do w pełni niezależnych systemów skanowania próbek cytologicznych poprzez dodanie przystawki pozwalającej na automatyczne skanowanie próbek (zarówno cytologii konwencjonalnych jak i LBC). W skład systemu wchodzi oprogramowanie wspomagające analizę próbki przez patomorfologa oraz baza danych archiwizująca zeskanowane próbki. Istotnym elementem jest też system zarządzający populacją danej jednostki oraz procesem diagnostyczno-leczniczym danej pacjentki - wyjaśniają autorzy rozwiązania.

Na trzeciej pozycji (1069 głosów) uplasowała się firma bioinformatyczna diCELLa Sp. z o.o., która tworzy własne oprogramowanie do analizy zdjęć mikroskopowych. - Dzięki wykorzystaniu autorskich algorytmów w połączeniu z najnowszymi technikami uczenia maszynowego, a zwłaszcza głębokich sieci neuronowych, nasze oprogramowanie daje nowe możliwości w analizie obrazu - informuje spółka.

- Naszym głównym celem jest tworzenie oprogramowania wspierającego diagnostów i laborantów w ich codziennej pracy. Dane tworzonych przez nas aplikacji i programów są zabezpieczone przed nieautoryzowanymi zmianami technologią blockchain. diCELLa pracuje nad rozwiązaniami dla laboratoriów biotechnologicznych: opracowaliśmy rozwiązania dla migracji komórkowych, określenia rozmiaru i kształtu hodowli komórkowych, wzrostu naczyń-angiogeneza oraz wiele innych - podaje firma diCELLa.

Wszystkie rozwiązania uczestniczące w głosowaniu internetowym na stronie:
www.rynekzdrowia.pl

Regulamin konkursu i skład Jury: TUTAJ

Szczegółowy program V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych i rejestracja:
www.hccongress.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum