II Konkurs Start-Up-Med: internetowe głosowanie trwa do 14 lutego

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2020 16:23

Trwa druga edycja Konkursu Start-Up-Med, który jest wydarzeniem towarzyszącym V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, 5-6 marca 2020 r.). Czytelnicy portalu Rynek Zdrowia do 14 lutego mogą brać udział w głosowaniu, wskazując najciekawsze - ich zdaniem - rozwiązania technologiczne i organizacyjne w sektorze medycznym.

Laureaci pierwszej edycji Konkursu Start-Up-Med; FOT. PTWP

Głównym celem Konkursu - organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia - jest wybór i nagrodzenie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe.

Kolejnym, równie ważnym zadaniem Konkursu jest promowanie najciekawszych innowacji i ich autorów, w tym możliwość zaprezentowania rozwiązań liderom sektora medycznego w Polsce podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Do organizatorów Konkursu wpłynęło 49 projektów (termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 30 stycznia 2020 r.). Zgłoszone rozwiązania zostaną ocenione przez Jury Konkursu, przyznające punkty według kryteriów oceny zawartych w regulaminie Konkursu Start-Up-Med. W ten sposób wyłonionych zostanie 10 finalistów - po 5 w każdej z dwóch konkursowych kategorii:
• Start-up
• Ośrodek medyczny/naukowy

Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną wyłonieni:
• W głosowaniu Jury
• W drodze plebiscytu internetowego - jeden z projektów otrzyma nagrodę czytelników Rynku Zdrowia.

Do 14 lutego 2020 r. trwa internetowe głosowanie czytelników portalu Rynek Zdrowia.

Głosy można oddawać: TUTAJ

Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom w obu kategoriach Konkursu i laureatom głosowania internetowego, odbędzie się 5 marca 2020 r. podczas Gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Więcej o Kongresie i rejestracja: www.hccongress.pl

Przypomnijmy, że na obszerną agendę Kongresu złoży się rekordowa liczba ponad 70 sesji, wykładów i prezentacji (z udziałem ok. 400 prelegentów) w sześciu blokach tematycznych:
• Polityka zdrowotna
• Finanse i zarządzanie
• Terapie
• Nowe technologie
• e-Zdrowie
• Edukacja

W ocenie gości oraz obserwatorów minionych czterech edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, wydarzenie to stało się wyjątkowym w skali Europy forum interdyscyplinarnej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej.

7 i 8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się czwarta edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC) z udziałem ponad 3000 gości.

Uczestnicy dotychczasowych edycji Kongresu wielokrotnie podkreślali, że stan zdrowia współczesnych społeczeństw nie zależy wyłącznie od samej medycyny oraz sposobu zorganizowania i finansowania systemu opieki zdrowotnej. Równie ważne jest budowanie powszechnej świadomości znaczenia zdrowego stylu życia, profilaktyki i szeroko rozumianych działań zapobiegających chorobom. Dlatego także podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nie zabraknie sesji poświęconych tym zagadnieniom.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.

Czytaj także:
V Kongres Wyzwań Zdrowotnych: 70-sesji, wykładów i prezentacji, nowości w programie

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum