WOK/Rynek Zdrowia | 08-06-2020 19:24

HCC Online: wysłuchaliśmy finalistów II Konkursu Start-Up-Med - zobacz retransmisję

Za nami prezentacje dziewięciu finalistów II Konkursu Start-Up-Med, który jest wydarzeniem towarzyszącym V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.). W poniedziałek (8 czerwca) podczas sesji "Start-upy w medycynie" autorzy rozwiązań zakwalifikowanych do finału odpowiadali także na pytania jurorów.

Panel "Start-upy w medycynie" podczas HCC Online; FOT. PTWP

Zobacz retransmisję sesji "Start-upy w medycynie".

Głównym celem Konkursu - organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia - jest wybór i nagrodzenie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno technologie lekowe, jak i nielekowe.

Równie ważnym zadaniem tego przedsięwzięcia jest promocja najciekawszych innowacji i ich autorów, w tym możliwość zaprezentowania rozwiązań podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.

Do organizatora Konkursu wpłynęło 49 projektów (termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 30 stycznia 2020 r.). Zgłoszone projekty zostały oceniane przez Jury Konkursu, przyznające punkty według kryteriów oceny zawartych w regulaminie Konkursu Start-Up-Med. W ten sposób wyłoniono łącznie 9 finalistów w dwóch konkursowych kategoriach:
• Start-up
• Ośrodek medyczny/naukowy

8 czerwca 2020 r. odbyła się zdalna prezentacja finalistów II Konkursu Start-Up-Med, po której jurorzy wybiorą w drodze głosowania zwycięzców obu kategorii Konkursu.

Więcej o Konkursie Start-Up-Med i krótkie opisy dziewięciu finałowych rozwiązań:
www.hccongress.pl

Laureatów poznamy 17 czerwca 2020 r. (godz. 19.30) podczas Gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online, która także zostanie zorganizowana w zdalnej formie.