HCC 2022. Trwa IV Konkurs Start-Up-Med. To już ostatni tydzień przyjmowania zgłoszeń!
Do 27 stycznia trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w IV Konkursie Start-Up-Med.. To wydarzenie towarzyszące VII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2022), który odbędzie się 3 i 4 marca 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

- Zgłoszone do IV Konkursu Start-Up-Med przedsięwzięcia ocenione zostaną przez Jury Konkursu, a także w drodze plebiscytu internetowego. Oba głosowania są niezależne od siebie
- Konkursowe zgłoszenia będą przyjmowane do 27 stycznia 2022 roku
- Konkurs jest wydarzeniem towarzyszącym VII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2022)
- Laureatów poznamy 3 marca 2022 r. podczas Gali HCC 2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
Start-Up-Med. Promocja najciekawszych innowacji w ochronie zdrowia
Według raportu "Top Disruptors in Healthcare 2021" (przygotowanego przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali) w Polsce działa ok. 350 medycznych start-upów. Nie mają problemów z początkowym finansowaniem. Problemy pojawiają się później.
Mamy w kraju sporo instrumentów finansowania nowych technologii medycznych i start-upów, ale przede wszystkim na wczesnym etapie ich rozwoju. Aż 78 proc. start-upów medycznych w Polsce poszukuje środków na dalszy rozwój swoich produktów - wynika z raportu "Top Disruptors in Healthcare 2021".
Dlatego głównym celem IV Konkursu Start-Up-Med - organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl - jest wspieranie medycznych start-upów poprzez wybór i wyróżnienie rozwiązań stanowiących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu zarówno dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne - zarówno lekowe, jak i nielekowe (w tym, m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych).
Chcemy także wyróżnić podmioty opracowujące i wdrażające rozwiązania organizacyjne, usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów systemu opieki zdrowotnej.
Konkurs stwarza ponadto okazję do promowania najciekawszych innowacji i ich autorów, w tym możliwość zaprezentowania rozwiązań liderom sektora medycznego w Polsce podczas VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
Rozwój technologii medycznych. "Ta fala nie wyhamuje wraz z końcem pandemii"
W trakcie tegorocznej edycji Konkursu organizatorzy szczególną uwagę zwracają na rozwiązania mieszczące się w priorytetach określonych przez WHIH Partnerzy Strategiczni - pierwszą inicjatywę uruchomioną w ramach Warsaw Health Innovation Hub (WHIH).
Wśród tych priorytetów znalazły się następujące obszary: walka z chorobami nowotworowymi, szczególnie pod kątem diagnostyki raka płuca i raka jelita grubego; rozwiązania wspierające system ochrony zdrowia w czasie pandemii COVID-19; wykorzystanie e-zdrowia jako narzędzia w cyfryzacji systemu i optymalizacji leczenia pacjentów; opracowanie rozwiązań cyfrowych umożliwiających wykorzystanie danych ze świata rzeczywistego (real world data) oraz wspierających system ochrony zdrowia oparty na wartości (value based healthcare).
- Wybuch epidemii koronawirusa spowodował wysyp start-upów oferujących rozwiązania z zakresu tzw. cyfrowego zdrowia (z ang. digital health). Głośno zrobiło się o polskich projektach telemedycznych czy biotechnologicznych. Eksperci nie mają wątpliwości, że to fala, która nie wyhamuje wraz z końcem pandemii. Trend ma trwać - wskazują w „Rzeczpospolitej” analitycy rynku start-upów.
Laureatów IV Konkursu Start-Up-Med poznamy 3 marca 2022 r. na gali HCC 2022
Informacje o IV Konkursie i formularz zgłoszenia dostępny jest TUTAJ
Regulamin Konkursu (wraz z formularzem zgłoszenia) - załączamy także do pobrania pod tekstem.
Ocena zgłoszeń zostanie dokonana na podstawie formularza z opisem poszczególnych projektów. Zgłoszenia należy nadsyłać w terminie do 27 stycznia 2022 r. drogą elektroniczną. Nadesłane zgłoszenia zostaną w pierwszej kolejności zweryfikowane przez organizatorów w zakresie kryteriów dopuszczenia do Konkursu.
Zgłoszone przedsięwzięcia ocenią eksperci tworzący Jury Konkursu Start-Up-Med, którzy na podstawie przyznanej liczby punktów wyłonią 10 finalistów.
Zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy będą wybrani w głosowaniu Jury po prezentacji, a także w drodze plebiscytu internetowego. Oba głosowania są niezależne od siebie.
Uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu odbędzie się 3 marca 2022 r. podczas Gali VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC 2022) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Pytania dotyczące Konkursu można kierować na adres e-mail: startup_med@ptwp.pl.
Konkurs Start-Up-Med od początku cieszy się dużą popularnością wśród twórców innowacyjnych rozwiązań w sektorze medycznym. Podczas poprzedniej, trzeciej edycji Konkursu jurorzy ocenili ponad 50 start-upów.
HCC 2021: Oto laureaci III edycji konkursu Start-Up-Med
______
IV Konkurs Start-Up-Med jest wydarzeniem towarzyszącym VII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, 3-4 marca 2022 r.), który odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego.
Dzięki transmisjom online, kongresowe debaty, wykłady i prezentacje dostępne będą zarówno na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl, jak i portalach Grupy PTWP, m.in.: rynekzdrowia.pl.
Podczas VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych tradycyjnie już nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Poznamy laureatów:
- V Konkursu Zdrowy Samorząd
- IV Konkursu Start-Up-Med
- Piątej edycji Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch)
Trwają prace nad finalnym programem VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Wstępny zakres tematyczny HCC 2022 jest dostępna na stronie hccongress.pl.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
DO POBRANIA
- REGULAMIN start-up-med-2022-1-1.pdf Prezentacja PDF • 0,21 MB
ZOBACZ KOMENTARZE (0)