×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

HCC 2022. Trwa IV Konkurs Start-Up-Med. To już ostatni tydzień przyjmowania zgłoszeń!

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia20 stycznia 2022 14:31Aktualizacja: 20 stycznia 2022 14:32

Do 27 stycznia trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w IV Konkursie Start-Up-Med.. To wydarzenie towarzyszące VII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2022), który odbędzie się 3 i 4 marca 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

HCC 2022. Trwa IV Konkurs Start-Up-Med. To już ostatni tydzień przyjmowania zgłoszeń!
Konkurs Start-Up-Med wyłoni najciekawsze innowacje w polskiej ochronie zdrowia Fot. Adobestock
 • Zgłoszone do IV Konkursu Start-Up-Med przedsięwzięcia ocenione zostaną przez Jury Konkursu, a także w drodze plebiscytu internetowego. Oba głosowania są niezależne od siebie
 • Konkursowe zgłoszenia będą przyjmowane do 27 stycznia 2022 roku
 • Konkurs jest wydarzeniem towarzyszącym VII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2022)
 • Laureatów poznamy 3 marca 2022 r. podczas Gali HCC 2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Start-Up-Med. Promocja najciekawszych innowacji w ochronie zdrowia

Według raportu "Top Disruptors in Healthcare 2021" (przygotowanego przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali) w Polsce działa ok. 350 medycznych start-upów. Nie mają problemów z początkowym finansowaniem. Problemy pojawiają się później.

Mamy w kraju sporo instrumentów finansowania nowych technologii medycznych i start-upów, ale przede wszystkim na wczesnym etapie ich rozwoju. Aż 78 proc. start-upów medycznych w Polsce poszukuje środków na dalszy rozwój swoich produktów - wynika z raportu "Top Disruptors in Healthcare 2021".

Dlatego głównym celem IV Konkursu Start-Up-Med - organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl - jest wspieranie medycznych start-upów poprzez wybór i wyróżnienie rozwiązań stanowiących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu zarówno dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne - zarówno lekowe, jak i nielekowe (w tym, m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych).

Chcemy także wyróżnić podmioty opracowujące i wdrażające rozwiązania organizacyjne, usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów systemu opieki zdrowotnej.

Konkurs stwarza ponadto okazję do promowania najciekawszych innowacji i ich autorów, w tym możliwość zaprezentowania rozwiązań liderom sektora medycznego w Polsce podczas VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Rozwój technologii medycznych. "Ta fala nie wyhamuje wraz z końcem pandemii"

W trakcie tegorocznej edycji Konkursu organizatorzy szczególną uwagę zwracają na rozwiązania mieszczące się w priorytetach określonych przez WHIH Partnerzy Strategiczni - pierwszą inicjatywę uruchomioną w ramach Warsaw Health Innovation Hub (WHIH).

Wśród tych priorytetów znalazły się następujące obszary: walka z chorobami nowotworowymi, szczególnie pod kątem diagnostyki raka płuca i raka jelita grubego; rozwiązania wspierające system ochrony zdrowia w czasie pandemii COVID-19; wykorzystanie e-zdrowia jako narzędzia w cyfryzacji systemu i optymalizacji leczenia pacjentów; opracowanie rozwiązań cyfrowych umożliwiających wykorzystanie danych ze świata rzeczywistego (real world data) oraz wspierających system ochrony zdrowia oparty na wartości (value based healthcare).

- Wybuch epidemii koronawirusa spowodował wysyp start-upów oferujących rozwiązania z zakresu tzw. cyfrowego zdrowia (z ang. digital health). Głośno zrobiło się o polskich projektach telemedycznych czy biotechnologicznych. Eksperci nie mają wątpliwości, że to fala, która nie wyhamuje wraz z końcem pandemii. Trend ma trwać - wskazują w „Rzeczpospolitej” analitycy rynku start-upów.

Laureatów IV Konkursu Start-Up-Med poznamy 3 marca 2022 r. na gali HCC 2022

Informacje o IV Konkursie i formularz zgłoszenia dostępny jest TUTAJ

Regulamin Konkursu (wraz z formularzem zgłoszenia) - załączamy także do pobrania pod tekstem.

Ocena zgłoszeń zostanie dokonana na podstawie formularza z opisem poszczególnych projektów. Zgłoszenia należy nadsyłać w terminie do 27 stycznia 2022 r. drogą elektroniczną. Nadesłane zgłoszenia zostaną w pierwszej kolejności zweryfikowane przez organizatorów w zakresie kryteriów dopuszczenia do Konkursu.

Zgłoszone przedsięwzięcia ocenią eksperci tworzący Jury Konkursu Start-Up-Med, którzy na podstawie przyznanej liczby punktów wyłonią 10 finalistów.

Zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy będą wybrani w głosowaniu Jury po prezentacji, a także w drodze plebiscytu internetowego. Oba głosowania są niezależne od siebie.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu odbędzie się 3 marca 2022 r. podczas Gali VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC 2022) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Pytania dotyczące Konkursu można kierować na adres e-mail: startup_med@ptwp.pl.

Konkurs Start-Up-Med od początku cieszy się dużą popularnością wśród twórców innowacyjnych rozwiązań w sektorze medycznym. Podczas poprzedniej, trzeciej edycji Konkursu jurorzy ocenili ponad 50 start-upów.

______

IV Konkurs Start-Up-Med jest wydarzeniem towarzyszącym VII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, 3-4 marca 2022 r.), który odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego.

Dzięki transmisjom online, kongresowe debaty, wykłady i prezentacje dostępne będą zarówno na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl, jak i portalach Grupy PTWP, m.in.: rynekzdrowia.pl.

Podczas VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych tradycyjnie już nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Poznamy laureatów:

 • V Konkursu Zdrowy Samorząd
 • IV Konkursu Start-Up-Med
 • Piątej edycji Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch)

Trwają prace nad finalnym programem VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Wstępny zakres tematyczny HCC 2022 jest dostępna na stronie hccongress.pl.

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNER SERWISU
  partner serwisu

  Najnowsze