HCC 2022. Ruszyła czwarta edycja Konkursu Start-Up-Med. Trwa przyjmowanie zgłoszeń!

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia09 grudnia 2021 08:50

Start-upy. Do 19 stycznia 2022 r. trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w czwartej edycji Konkursu Start-Up-Med. To wydarzenie towarzyszące VII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2022), który odbędzie 3 i 4 marca 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Start-Up-Med to wydarzenie towarzyszące HCC 2022. Na zdj.: Laboratorium badające skręcenia stawu skokowego FOT. PAP/Krzysztof Świderski
 • Ruszyła już czwarta edycja Konkursu Start-Up-Med. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 stycznia 2022 roku
 • Zgłoszone przedsięwzięcia ocenione zostaną przez Jury Konkursu, a także w drodze plebiscytu internetowego. Oba głosowania są niezależne od siebie
 • IV Konkurs Start-Up-Med jest wydarzeniem towarzyszącym VII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2022)
 • Laureatów poznamy 3 marca 2022 r. podczas Gali VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Era nowych technologii medycznych

Programy wielu sesji VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych - organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia - z oczywistych powodów, nadal uwzględniać będą zagadnienia dotyczące różnych aspektów epidemii COVID-19 i jej wpływu na system opieki zdrowotnej.

Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na rozwój nowych technologii medycznych - zarówno lekowych, jaki nielekowych - a także innowacyjnych rozwiązań, między innymi w zakresie cyfryzacji sektora medycznego oraz organizacji i zarządzania podmiotami leczniczymi.

W Polsce działa ok. 350 medycznych start-upów. Nie mają problemów z początkowym finansowaniem. Problemy pojawiają się później. W Polsce jest sporo instrumentów finansowania nowych technologii medycznych i start-upów, ale przede wszystkim na wczesnym etapie ich rozwoju. Aż 78 proc. start-upów medycznych w Polsce poszukuje środków na dalszy rozwój swoich produktów - wynika z raportu "Top Disruptors in Healthcare 2021", przygotowanego przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali.

Głównym celem Konkursu jest wspieranie medycznych start-upów poprzez wybór i wyróżnienie rozwiązań stanowiących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu zarówno dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne - zarówno lekowe, jak i nielekowe (w tym, m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych).

Start-Up-Med. Okazja do promowania najciekawszych innowacji

Chcemy także wyróżnić podmioty opracowujące i wdrażające rozwiązania organizacyjne, usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów systemu opieki zdrowotnej. Konkurs stwarza ponadto okazję do promowania najciekawszych innowacji i ich autorów, w tym możliwość zaprezentowania rozwiązań liderom sektora medycznego w Polsce podczas VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

Ocena zgłoszeń zostanie przeprowadzona w ramach dwóch kategorii:

 • Start-up
 • Ośrodek medyczny/naukowy

W kategorii Start-up, dedykowanej start-upom tworzącym innowacyjne technologie, zgłoszenia mogą być nadsyłane przez:

 • Przedsiębiorstwa prowadzące działalność badawczo-rozwojową
 • Osoby fizyczne prowadzące działalność badawczo-rozwojową

W kategorii Ośrodek medyczny/naukowy - dedykowanej podmiotom tworzącym innowacje technologiczne i organizacyjne - zgłoszenia mogą być nadsyłane przez:

 • Podmioty lecznicze (w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej)
 • Jednostki naukowe (tj. organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę).

Ocena zostanie dokonana na podstawie formularza z opisem poszczególnych zgłoszeń. Zgłoszenia należy nadsyłać w terminie do 19 stycznia 2022 r. drogą elektroniczną. Nadesłane zgłoszenia zostaną w pierwszej kolejności zweryfikowane przez organizatorów w zakresie kryteriów dopuszczenia do Konkursu.

Formularz zgłoszenia dostępny jest TUTAJ

Regulamin Konkursu - do pobrania pod tekstem.

Zgłoszone przedsięwzięcia ocenią eksperci tworzący Jury Konkursu Start-Up-Med. W każdej z kategorii - na podstawie przyznanej liczby punktów - wyłonionych zostanie po pięciu finalistów o najwyższej liczbie punktów.

Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną wyłonieni w głosowaniu Jury po prezentacji, a także w drodze plebiscytu internetowego. Oba głosowania są niezależne od siebie.

Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom w obu kategoriach Konkursu, laureatom głosowania internetowego oraz wyróżnień dla pozostałych finalistów Konkursu, odbędzie się 3 marca 2022 r. podczas Gali VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC 2022) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Pytania dotyczące Konkursu można kierować na adres e-mail: startup_med@ptwp.pl.

Konkurs Start-Up-Med od początku cieszy się dużą popularnością w wśród twórców innowacyjnych rozwiązań w sektorze medycznym. Podczas poprzedniej, trzeciej edycji Konkursu jurorzy ocenili ponad 50 start-upów.

Czytaj też: HCC 2021: Oto laureaci III edycji konkursu Start-Up-Med

Polska może zarabiać na nowych technologiach medycznych? Tak, ale jest kilka warunków

***

VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, 3-4 marca 2022 r.) odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego.

Do czynnego udziału w VII Kongresie Wyzwań Zdrowotnych zaproszeni zostaną wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych - w tym zrzeszających pacjentów - oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Dzięki transmisjom online, kongresowe debaty, wykłady i prezentacje dostępne będą zarówno na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl, jak i portalach Grupy PTWP, m.in.: rynekzdrowia.pl.

Podczas VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych tradycyjnie już nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Poznamy laureatów:

 • V Konkursu Zdrowy Samorząd
 • IV Konkursu Start-Up-Med
 • Piątej edycji Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch)

Trwają prace nad finalnym programem VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Wstępny zakres tematyczny HCC 2022 jest dostępna na stronie hccongress.pl.

Czytaj też:

HCC 2022. Ochrona zdrowia w dobie rewolucji technologicznej, pandemii i braków kadrowych

Profilaktyka. Ruszyła piąta edycja Konkursu "Zdrowy Samorząd". Wyślij zgłoszenie!

Start-upy medyczne w Polsce mają pieniądze na rozruch. Potem zaczynają się schody

DO POBRANIA

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum