Grupa LUX MED partnerem w projekcie EUCLID

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2019 17:55

Grupa LUX MED to jedyny polski podmiot medycznym będącym partnerem Komisji Europejskiej w projekcie EUCLID i jeden z dwudziestu zaangażowanych z Europy. EUCLID jest radiologicznym programem klinicznym realizowanym przez KE od sierpnia 2017 roku.

Grupa LUX MED partnerem w projekcie EUCLID
Minimalizacja dawki stosowanego promieniowania jest jednym z głównych wykładników jakości i bezpieczeństwa medycznego dla badań diagnostycznych. Fot. PTWP

Głównym celem programu EUCLID jest zebranie wieloośrodkowych danych dotyczących poziomów stosowanego promieniowania rentgenowskiego. Program prowadzony jest w ośrodkach diagnostycznych w Europie wykonujących procedury w zakresie tomografii komputerowej i radiologii klasycznej oraz radiologii naczyniowej i interwencyjnej.

Dane o dawkach promieniowania posłużą do stworzenia katalogu dawek referencyjnych zalecanych pracowniom diagnostycznym prowadzącym działalność w Unii Europejskiej.

- Udział Grupy LUX MED w tym prestiżowym projekcie to dla nas wielkie wyróżnienie. Nasz zespół wykonał już ogromną pracę i włożył wiele wysiłku we wdrożenie systemu zarządzania i nadzoru nad dawkami w pracowniach tomografii komputerowej i rentgenowskiej - mówi dr n. med. Jarosław Minkowski, dyrektor zarządzający LUX MED Diagnostyka, cytowany w informacji prasowej przekazanej przez Grupę mediom.

Minimalizacja dawki stosowanego promieniowania jest jednym z głównych wykładników jakości i bezpieczeństwa medycznego dla badań diagnostycznych. Grupa LUX MED współpracuje przy projekcie z prof. Jerzym Waleckim, konsultantem krajowym ds. radiologii oraz Krajowym Centrum Ochrony Radiologicznej w Łodzi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum