×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gowin i Morawiecki ogłoszą program badań nad lekami przeciw chorobom serca i nowotworom

Autor: PAP/Rynek Zdrowia27 grudnia 2017 12:15Aktualizacja: 27 grudnia 2017 12:16

W środę (27 grudnia) wraz z premier Mateuszem Morawieckim ogłosimy program badań nad polskimi lekami przeciw chorobom serca i nowotworom - poinformował na Twitterze wicepremier, minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Gowin i Morawiecki ogłoszą program badań nad lekami przeciw chorobom serca i nowotworom
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Wraz z premier @MorawieckiM ogłosimy dziś program badań nad polskimi lekami przeciw chorobom serca i nowotworom. Otwiera się wielka szansa przed naukowcami, firmami farmaceutycznymi, a przede wszystkim przed pacjentami - napisał Gowin na Twitterze.

Środowa, wspólna konferencja prasowa dotycząca tej kwestii została zaplanowana na godz. 15 w KPRM.

Wcześniej w środę w Polsat News Gowin odnosząc się do tej konferencji prasowej mówił, że zostanie zaproponowany nowy sposób finansowania badań. Dodał, że jeszcze w tegorocznym budżecie pan premier znalazł 0,5 mld zł na badania, które na pewno poprawią poziom zdrowotności Polaków.

Jak tłumaczył pieniądze te mają trafić do najlepszych zespołów badawczych w Polsce, a patenty przygotowywane przez te zespoły będą pozwalały finansować te badania nadal, w perspektywie wielu lat.

- Dziś chcemy z premierem Morawieckim pokazać taką dźwignię, która wyniesie polską biotechnologię medyczną do ścisłej światowej czołówki - zapowiedział Gowin.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum