Gdańsk: wspólna publikacja GUMed i Mayo Clinic na temat raka sromu

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2012 12:39

Wyniki wspólnych badań dr. Jacka Sznurkowskiego z GUMed oraz naukowców z Mayo Clinic w USA mogą wpłynąć na zmianę systemu klasyfikacji raka sromu.

Jak informuje Gdański Uniwersytet Medyczny, dr Jacek Sznurkowski z Kliniki Chirurgii Onkologicznej GUMed wraz z naukowcami z Mayo Clinic Rochester Minnesota USA opublikował wyniki wspólnych badań w czasopiśmie o najwyższym współczynniku oddziaływania w ginekologii onkologicznej Gynecologic Oncology.

Wyniki tych badań mogą wpłynąć na zmianę systemu klasyfikacji raka sromu według FIGO - the International Federation of Gynecology and Obstetric.

Dr Sznurkowski przeprowadził porównanie starego i nowego systemu klasyfikacji klinicznej raka sromu zmodyfikowanego w 2009 r. przez FIGO i jako pierwszy na świecie zakwestionował zasadność wprowadzonych zmian.

Wyniki własne prezentował najpierw podczas 13. Światowego Kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej  w 2010 r. w Pradze, a następnie opublikował w 2011 r. w czasopiśmie Gynecologic Oncology.

Więcej: www.gumed.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum