Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej dofinansuje kolejne projekty badawcze

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2017 12:09

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej prowadzi nabór do kolejnych konkursów dotacyjnych. Wśród już wspieranych projektów jest m.in. przestrzenne obrazowanie ludzkiego genomu i budowa nowych, kompaktowych laserów do diagnostyki oka. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) przekaże w sumie ponad 72 mln zł na realizację projektów badawczych.

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej dofinansuje kolejne projekty badawcze
Wśród już wspieranych projektów jest m.in. przestrzenne obrazowanie ludzkiego genomu Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rozstrzygnięto już  konkursy Team, Team-Tech oraz Team-Tech Core Facility. Pierwszy z programów dotuje przełomowe w skali międzynarodowej badania, kolejny finansuje projekty B+R, w efekcie których powstać mają innowacyjne produkty lub nowe procesy produkcyjne. Team-Tech Core Facility pozwala z kolei na realizację projektów badawczych z wykorzystaniem dostępnej aparatury naukowo-badawczej - informuje Puls Biznesu.

Dofinansowanie z programu Team otrzymał m.in. dr Dariusz Plewczyński z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wraz z zespołem będzie pracować nad algorytmem komputerowym pozwalającym na zobrazowanie genomu pacjenta. Badania mogą się przyczynić do rozwoju tzw. medycyny spersonalizowanej, w której terapia dobierana będzie indywidualnie do konkretnego chorego.

Więcej: www.pb.epl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum