EIT Health: działa e-platforma rozwiązań służących walce z COVID-19

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2020 11:33

Konsorcjum EIT Health, zajmująca się partnerstwem publiczno-prywatnym w innowacyjnej medycynie i opiece zdrowotnej, wykorzystuje swoją sieć do walki z pandemią koronawirusa. Za pośrednictwem specjalnej platformy match-makingowej na stronie EIT Health szpitale, uczelnie, centra R&D i startupy mogą publikować oferty i zapytania, a EIT Health kojarzy je z partnerami z całej Europy.

EIT Health: działa e-platforma rozwiązań służących walce z COVID-19
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Po starcie platformy tylko w ciągu kilku dni złożono ponad 150 wniosków. Dotyczą one np. dostępu do sprzętu do dekontaminacji biologicznej, aplikacji do monitorowania rozprzestrzeniania się wirusa czy gotowości do testowania szczepionki na COVID-19 - informuje nas EIT Health.

Cel platformy to szybkie tworzenie ponadregionalnych partnerstw do walki z pandemią. Podmioty udostępniają informacje o tym, czego potrzebują (np. informacji, zasobów) i jednocześnie same informują, jak mogą wesprzeć innych.

- Platforma match-makingowa EIT Health już przyniosła efekty. Dzięki niej firma Sanofi podjęła współpracę z AP-HP w Paryżu w celu przyspieszania prac and lekiem na COVID-19. Podobne partnerstwa tworzone są w całej Europie. EIT Health spodziewa się, że wiele wartościowych projektów pojawi się również w Polsce - podaje konsorcjum.

- To czas, w którym musimy działać razem. Wykorzystujemy siłę sieci EIT Health, żeby stworzyć nowe partnerstwa do walki z wirusem. Wybrane inicjatywy możemy dodatkowo wspomóc finansowo i mentoringowo. Monitorujemy każde zapytanie i staramy się znaleźć dla nich odpowiednich partnerów nie tylko w sieci EIT Health, ale także poza - podkreśla Mikołaj Gurdała, dyrektor ds. innowacji w EIT Health InnoStars, części EIT Health, która działa w Centralnej, Wschodniej i Południowej Europie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze