EIT Health: działa e-platforma rozwiązań służących walce z COVID-19
Konsorcjum EIT Health, zajmująca się partnerstwem publiczno-prywatnym w innowacyjnej medycynie i opiece zdrowotnej, wykorzystuje swoją sieć do walki z pandemią koronawirusa. Za pośrednictwem specjalnej platformy match-makingowej na stronie EIT Health szpitale, uczelnie, centra R&D i startupy mogą publikować oferty i zapytania, a EIT Health kojarzy je z partnerami z całej Europy.

- Po starcie platformy tylko w ciągu kilku dni złożono ponad 150 wniosków. Dotyczą one np. dostępu do sprzętu do dekontaminacji biologicznej, aplikacji do monitorowania rozprzestrzeniania się wirusa czy gotowości do testowania szczepionki na COVID-19 - informuje nas EIT Health.
Cel platformy to szybkie tworzenie ponadregionalnych partnerstw do walki z pandemią. Podmioty udostępniają informacje o tym, czego potrzebują (np. informacji, zasobów) i jednocześnie same informują, jak mogą wesprzeć innych.
- Platforma match-makingowa EIT Health już przyniosła efekty. Dzięki niej firma Sanofi podjęła współpracę z AP-HP w Paryżu w celu przyspieszania prac and lekiem na COVID-19. Podobne partnerstwa tworzone są w całej Europie. EIT Health spodziewa się, że wiele wartościowych projektów pojawi się również w Polsce - podaje konsorcjum.
- To czas, w którym musimy działać razem. Wykorzystujemy siłę sieci EIT Health, żeby stworzyć nowe partnerstwa do walki z wirusem. Wybrane inicjatywy możemy dodatkowo wspomóc finansowo i mentoringowo. Monitorujemy każde zapytanie i staramy się znaleźć dla nich odpowiednich partnerów nie tylko w sieci EIT Health, ale także poza - podkreśla Mikołaj Gurdała, dyrektor ds. innowacji w EIT Health InnoStars, części EIT Health, która działa w Centralnej, Wschodniej i Południowej Europie.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)