RZ/Rynek Zdrowia | 29-10-2014 20:11

Dyrektor ICZMP został członkiem Panelu Naukowego Komisji Europejskiej

Prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi został członkiem Panelu Naukowego Komisji Europejskiej na Rzecz Zdrowia (SPH). To jedyny Polak w tych strukturach.

Fot. Archiwum

Profesor podkreśla, że to wielkie osiągnięcie, wyróżnienie i wyzwanie.

- Jestem szczególnie zaszczycony, bo nominowali mnie eksperci, tacy jak Karin Sipido (BE), przewodniczący Biomedical Research w Europie, John Savill dyrektor Medical Research Council, André Syrota, prezes INSERM czy Liselotte Højgaard, przewodniczący Europejskiej Rady Badań Medycznych - zaznacza.

Jak informuje nas Beata Aszkielaniec, rzecznik prasowy ICZMP, panel naukowy ds. zdrowia powołany został do życia przez Parlament Europejski. W ramach programu Horyzont 2020 promowane są i koordynowane badania i innowacje w dziedzinie zdrowia.

Horyzont 2020 to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet w latach 2014-2020 wynosi blisko 80 mld euro. Chodzi o stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.