×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dwie godziny snu i człowiek wyspany

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia04 grudnia 2013 12:56

Polscy specjaliści opracowali specjalną maskę, dzięki której człowiek potrzebuje zaledwie dwóch godzin, żeby się wyspać - donosi RMF FM.

Dwie godziny snu i człowiek wyspany
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Polski wynalazek NeuroOn ma skrócić czas snu nawet do dwóch godzin na dobę. Tajemnica tkwi w formie odpoczynku. Osoba korzystająca z maski będzie zapadała w krótkie, ale bardzo efektowne drzemki rozłożone w trakcie całego dnia. Dzięki temu wystarczą np. cztery drzemki po 30 minut zamiast pełnych ośmiu godzin snu. Twórcy projektu na podstawie swoich badań zapewniają, że przerywany i krótki sen jest tak samo wartościowy dla naszego organizmu, jak spędzenie w łóżku kilku godzin z rzędu.

Maska na bieżąco zapisuje parametry życiowe. Wynalazek za pomocą czujników monitoruje i zapisuje fale mózgowe, napięcie mięśniowe a także ruch gałek ocznych. Zebrane dane przesyłane są bezprzewodowo do smartfona, który je analizuje. Użytkownik sam decyduje, kiedy chce pójść spać. Jednak specjalna aplikacja na telefonie podpowiada, kiedy jest ku temu najlepszy moment. Maska obudzi nas, kiedy już będziemy odpowiednio wypoczęci.

Polacy zbierają fundusze na wprowadzenie tego produktu na rynek.

Więcej: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze