Dwa projekty Scope Fluidics wysoko w konkursie American Association for Clinical Chemistry

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2019 20:10

PCR|ONE i BacterOMIC, dwa innowacyjne systemy diagnostyki medycznej polskiej spółki biotechnologicznej Scope Fluidics znalazły się wśród siedmiu przełomowych rozwiązań medycznych z całego świata, które walczą o tytuł Disruptive Technology Award 2019 przyznawany przez American Association for Clinical Chemistry (AACC), skupiające specjalistów diagnostyki medycznej.

Wybór obu projektów Scope Fluidics do wąskiego grona półfinalistów gwarantuje tej polskiej spółce biotechnologicznej prezentację systemów PCR|ONE i BacterOMIC na własnych stoiskach w strefie AACC’s Innovation Zone podczas 71. edycji AACC Annual Scientific Meeting, największych na świecie targów i konferencji diagnostycznej.

W konferencji i targach AACC bierze udział ponad 20 tysięcy przedstawicieli firm i laboratoriów diagnostycznych. Organizacja AACC skupia 50 tysięcy specjalistów diagnostyki medycznej, lekarzy, naukowców oraz liderów firm diagnostycznych z całego świata i działa na rzecz rozwoju metod diagnostyki medycznej - diagnostyki molekularnej, chemii klinicznej, spektrometrii masowej i medycyny precyzyjnej. AACC jest również wydawcą Clinical Chemistry - najważniejszego periodyku naukowego w dziedzinie diagnostyki medycznej.

- Jestem dumny, że nasze technologie zostały dostrzeżone i wyróżnione przez tak prestiżową organizację - komentuje prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel, prezes zarządu Scope Fluidics, cytowany w komunikacie prasowym przekazanym przez spółkę.

 AACC Annual Scientific Meeting odbędą się w dniach 5-8 sierpnia br w Anaheim w Kalifornii. Scope Fluidics zaprezentuje na nich PCR|ONE - najszybszy na świecie system do kompleksowego wykrywania zakażań, oraz BacterOMIC - system, oferujący najpełniejszą informację o skuteczności terapii antybiotykowych - podano w komunikacie.

Spółka Scope Fluidics powstała w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Od 2017 r. Scope Fluidics S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum