Dr Grzegorz Cessak o szczepionkach przeciw COVID-19: Pfizer w 96% zapobiega hospitalizacji z powodu wariantu Delta
Dr Grzegorz Cessak zacytował wyniki badań: szczepionka Pfizer w 96% zapobiega hospitalizacji z powodu wariantu Delta SARS-CoV-2, a AstraZeneca w 92%.

- Grzegorz Cessak pisząc o 96-procentowej skuteczności szczepionki Pfizera i 92-procentowej firmy AstraZeneca wobec wariantu Delta powołał się na European Pharmaceutical Review
- Dotychczas w kraju wykryto 90 przypadków zakażeń wariantem Delta. Jak stwierdził rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz wszystkie przypadki zostały zidentyfikowane
- Polski rząd nie wyklucza wprowadzenia w najbliższych dniach nieco większych obostrzeń dla osób przylatujących z Wielkiej Brytanii
Szczepionki przeciw COVID-19 działają skutecznie na wariant Delta
Dr Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zamieścił na Twitterze wyniki badań dotyczące skuteczności szczepionek przeciw COVID-19 na wariant Delta.
"Wyniki badań: Szczepionka Pfizer w 96% zapobiega hospitalizacji z powodu wariantu Delta SARS-CoV-2, a AstraZeneca w 92%. Analiza objęła 14 019 przypadków wariantu Delta. Szczepionki są najważniejszym narzędziem, jakie mamy w walce z #COVID-19" - napisał prezes powołując się na European Pharmaceutical Review.
Przypadki wariantu Delta już w Polsce
Dotychczas w kraju wykryto 90 przypadków zakażeń wariantem Delta. Jak stwierdził rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, wszystkie przypadki zostały zidentyfikowane, a osoby zakażone bezzwłocznie trafiły na izolację.
- W Polsce nie ma tak upowszechnionej transmisji wariantu Delta, jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii, więc nie możemy przekładać sytuacji Wielkiej Brytanii na sytuację w Polsce - mówił we wtorek (22 czerwca) w TVN24 Wojciech Andrusiewicz.
Przypomnijmy, najwięcej zakażeń wariantem Delta odnotowano na Wyspach Brytyjskich. W związku z tym polski rząd nie wyklucza wprowadzenia w najbliższych dniach nieco większych obostrzeń dla osób przylatujących z Wielkiej Brytanii.
Ma pomóc sekwencjonowanie genomu wirusa
Dodał, że dzisiaj największym zagrożeniem dla Polski nie jest mobilność obywateli polskich - wskazał, że ta mobilność cały czas rośnie i będzie rosła z racji na wakacje.
- Ona nie powoduje w tej chwili wzrostu zakażeń, bo jak widzimy te zakażenia spadają. Największym zagrożeniem dla Polski są mutacje, dlatego stawiamy na sekwencjonowanie genomu wirusa i szybkie działanie stacji sanitarno-epidemiologicznych - podsumował rzecznik prasowy MZ.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)