Delegaci europejskiej komisji poznali polskie innowacje w telemedycynie

Autor: Polskie Radio/Rynek Zdrowia • • 23 maja 2017 10:54

Delegacja Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego (ITRE) w poniedziałek (22 maja) zapoznała się z najciekawszymi polskimi projektami z zakresu telemedycyny i e-zdrowia.

Delegaci europejskiej komisji poznali polskie innowacje w telemedycynie
Fot. Fotolia

W skład delegacji wchodzą europosłowie: Michał Boni, Jerzy Buzek, Zdzisław Krasnodębski, Krystyna Łybacka, Maria Spyraki. Jak tłumaczył Jerzy Buzek, co roku ITRE organizuje kilka takich wizyt do różnych krajów, potem wszystkim członkom komisji prezentuje się sprawozdanie, a następnie wnioski są wykorzystywane w przygotowywanej przez komisję legislacji.

W ramach wizyty eurodeputowani odwiedzili stołeczny Campus Warsaw - informuje Polskie Radio. 

Prof. Dariusz Dudek, kierownik Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Mateusz Kierepka, prezes zarządu MedApp, przedstawiali ideę okularów holograficznych, które mogą pomóc lekarzom uczyć się anatomii.

Bartosz Pampuch, wiceprezes Comarch Healthcare, mówił o rozwiązaniach pozwalających analizować stan zdrowia pacjenta na odległość. Dostępne aparaty monitorują np. EKG, co pozwala nawet na uratowanie życia.

Michał Pizon z firmy SiDLY pokazał aplikacje mobilne działające umożliwiające teleopiekę nad pacjentem - wykrywanie upadków, mierzenie temperatury czy rytmu serca.

Rafał Witkowski z firmy IC Solutions wyjaśniał, że jego firma poszukuje rozwiązań, które ułatwiają przygotowanie dokumentacji medycznej. Prezentował cyfrowy długopis - wbudowana w niego kamera rejestruje odręczne pismo. Podłącza się go do komputera i mamy zdjęcie tego, co zostało napisane przez lekarza na zwykłym papierze czy na formularzu.

Więcej: www.polskieradio.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum