Czy jazda na rowerze wpływa na życie seksualne i płodność mężczyzn? Duże badania mówią, że...

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 03 maja 2018 16:40

Pasjonaci jazdy na rowerze są zaniepokojeni informacjami o potencjalnym ryzyku problemów urologicznych i seksualnych, do jakich ma prowadzić ta forma aktywności. Największe badanie porównawcze sprawdzające zależność między kolarstwem i jakością dróg a funkcjami seksualnym i urologicznymi mężczyzn - uspokaja.

Badanie naukowców z University of California w San Francisco uspokaja miłośników jazdy na rowerze. Fot. Materiały prasowe Merida

Jak informuje Rzeczpospolita, niektóre z badań sugerują, że jazda rowerem może negatywnie wpływać na erekcję u mężczyzn, a także obniżać jakość nasienia. Przyczyną miał być ucisk wywierany przez siodełko oraz mikrourazy.

Wskazuje się też na neuralgię nerwu sromowego nazywaną syndromem Alcocka lub ''chorobą kolarzy''. Może być ona wywołana stanem zapalnym lub nadmiernym naciągnięciem nerwu podczas np. intensywnych ruchów u sportowców, m.in. kolarzy.

Badanie naukowców z University of California w San Francisco (UCSF) opublikowane na łamach pisma ''Journal of Urology'' uspokaja miłośników jazdy na rowerze. To największe badanie porównawcze, jakie do tej pory przeprowadzono, sprawdzające z użyciem zatwierdzonych kwestionariuszy zależność między kolarstwem i jakością dróg a funkcjami seksualnym i urologicznymi mężczyzn.

Zdaniem naukowców z UCSF badania, które donosiły o szkodliwości jazdy na rowerze, były niemiarodajne, ponieważ angażowały niewielką grupę ochotników i miały niedoskonałą metodologię.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum