Branże genetyczna, technologii medycznych i farmaceutyczna w finale 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”

Autor: oprac. IB • Źródło: Rynek Zdrowia09 lipca 2021 10:00

Epidemia koronawirusa odcisnęła piętno na całej gospodarce. Nieprzypadkowo wśród laureatów 31. edycji Konkursu „Teraz Polska” znalazła się silna reprezentacja branży biotechnologicznej, genetycznej, medycznej, farmaceutycznej i branż pokrewnych.

Branże genetyczna, technologii medycznych i farmaceutyczna w finale 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”
Finał 31.edycji konkursu "Teraz Polska" Fot. Kamil Broszko - "Teraz Polska"
  • Dotychczas w Konkursie wzięło udział 5 tys. polskich firm reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki
  • Jeszcze kilka lat temu reprezentacja branżowa w Konkursie „Teraz Polska” miała nieco inny skład. Przeważały produkty spożywcze, budowlane, przemysłowe. Teraz muszą się one podzielić się miejscem z nowoczesnymi specjalizacjami
  • Pandemia Covid-19 spowodowała poważne zmiany dla gospodarki. Najbardziej sztandarowym przykładem są tu firmy z obszaru farmacji, genetyki, inżynierii medycznej, których znaczenie ogromnie wzrosło

Zwycięzców łączy to, że oferują najwyższą jakość i pochodzą z Polski.

Jeszcze kilka lat temu reprezentacja branżowa w Konkursie „Teraz Polska” miała nieco inny skład. Przeważały produkty spożywcze, budowlane, przemysłowe itp. Te sektory, które cechowały naszą gospodarkę i stanowiły o jej sile, dziś wciąż dają powody do dumy, lecz muszą podzielić się miejscem z nowoczesnymi specjalizacjami.

Farmacja, genetyka, inżynieria medyczna

Nasz świat szybko idzie do przodu, ale prawdziwe przyspieszenie wiąże się ze zjawiskiem o wielkim wpływie, nie tylko na wszystkich Polaków, ale całą globalną populację. Tym zjawiskiem jest pandemia COVID-19. Zmiany, które spowodowała, były poważne dla części gospodarki, ale z drugiej strony pojawiły się potrzeby, na które tylko zaradni i innowacyjni przedsiębiorcy potrafili odpowiedzieć. Wystarczy wymienić popyt na maseczki w pierwszym okresie epidemii i przebranżowienie zakładów tekstylnych, ukierunkowane na ich produkcję.

Jednak najbardziej sztandarowym przykładem są tu firmy z obszaru farmacji, genetyki, inżynierii medycznej. Ich znaczenie, choć już było ogromne, niepomiernie wzrosło. I również w gronie tegorocznych laureatów Konkursu „Teraz Polska” jest bardzo silna reprezentacja wymienionych branż, co stanowi swoisty znak czasu.

Szybki test genetyczny, bezpieczne dostawy dla farmacji

- Myślę, że dla każdego Godło „Teraz Polska” oznacza przede wszystkim jakość i zaufanie. My, jako firma, wierzymy w to, co robimy, w swoje produkty, w pracowników i ich pomysły. Wystartowaliśmy w konkursie o Godło „Teraz Polska”, aby pokazać wszystkim, że GeneMe, jakość i zaufanie to synonimy - mówi dr inż. Dawid Nidzworski, prezes GeneMe Sp. z o.o. Firma została nagrodzona za szybki test genetyczny na koronawirusa SARS-CoV-2.

Z kolei innowacyjna spółka StethoMe Sp. z o.o. zdobyła Godło „Teraz Polska” za inteligentny system do monitorowania astmy – StethoMe. Arra Group Sp. z o.o. Sp. k. została nagrodzona za bezpieczne dostawy dla farmacji. Waga tej branży jest już dzisiaj powszechnie znana, choćby z racji doniesień medialnych o rygorach temperaturowych związanych z transportem i przechowywaniem szczepionek na koronawirusa. Nie tylko w tym przypadku farmacja wymaga bardzo ścisłych parametrów, a nagrodzona firma realizuje transport z ich uwzględnieniem.

Reprezentantem branży medycznej wśród tegorocznych laureatów Konkursu „Teraz Polska” jest również Drzazga Clinic Sp. z o.o., oferująca usługi z zakresu laseroterapii, kosmetologii i medycyny estetycznej. Warto w kontekście pandemii wymienić również serwis WeTalk, nowoczesny portal usług na rzecz zdrowia psychicznego. I znów trzeba wspomnieć, że jest to usługa na czasie, bo jak donosi światowa literatura, lockdown, w swoich rozmaitych odmianach, był ciężkim wyzwaniem dla ludzkiej psychiki.

Jednym z ważnych zaleceń sanitarnych było wietrzenie i szeroko pojęta wymiana powietrza w pomieszczeniach. Tym bardziej nie dziwi obecność w gronie laureatów central wentylacyjnych Opal, Optima oraz Optima w wykonaniu higienicznym, wyposażonych w jonizatory oraz promienniki UV-C, czyli produktów zgłoszonych przez firmę Clima Gold Sp. z o.o.

Polacy wybierają produkty z Godłem "Teraz Polska"

Godło „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym znakiem jakości i polskiego pochodzenia. - Polacy wybierają produkty i usługi oznaczone Godłem „Teraz Polska”, bo właśnie takich produktów i usług potrzebują. Są świadomymi konsumentami i wiedzą, że to jest najlepsze dla nich, dla ich rodzin i dla całej polskiej gospodarki. Polacy, co również wynika z badań, są świadomymi patriotami i pocieszające jest, że dotyczy to wszystkich pokoleń, w tym również ludzi młodych - mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

- Dotychczas w Konkursie wzięło udział 5 tys. polskich firm reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, spośród których nagrodzono łącznie ponad 750. Biorą w nim udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne. Jest to możliwe, gdyż podstawowym kryterium oceny jest jakość oferowanych produktów i usług, a nie wielkość przedsiębiorstwa - podkreśla prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

- Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, a ich produkty i usługi zyskują zaufanie i lojalność klientów, którzy wiedzą, jak wielką siłę rynkową ma patriotyzm konsumencki. Najlepszą wskazówką w tym przypadku jest Godło „Teraz Polska”, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie i patriotycznie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie - twierdzi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Warto wspomnieć, że zakończenie 31. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 32. edycji.

- Już dzisiaj zachęcam do udziału w Konkursie. Warto ubiegać się o Godło „Teraz Polska”, ponieważ jest ono dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem - konkluduje Michał Lipiński.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum