BioMaxima S.A. będzie komercjalizować technologie Pure Biologics

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2017 15:45

Polski producent podłoży mikrobiologicznych, odczynników i aparatury do diagnostyki in vitro BioMaxima S.A. podpisała umowę współpracy z Pure Biologics Sp. z o.o. Jej zakres obejmuje komercjalizację rezultatów prac badawczo-rozwojowych, które są związane z nowymi narzędziami do diagnostyki in vitro.

BioMaxima S.A. będzie komercjalizować technologie Pure Biologics
Umowa między spółkami obejmuje komercjalizację rezultatów prac badawczo-rozwojowych, które są związane z nowymi narzędziami do diagnostyki in vitro. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje spółka, zgodnie z umową podpisaną z Pure Biologics obie strony będą współpracowały w obszarze wdrażania do produkcji szybkich testów, opartych na systemach diagnostycznych stworzonych przy użyciu narzędzi biotechnologicznych opracowanych przez Pure Biologics, m.in. platformy selekcji przeciwciał rekombinowanych z bibliotek, platformy selekcji aptamerów DNA oraz technologii Pure Biologics do otrzymywania rekombinowanych białek.

BioMaxima S.A. oczekuje, że podpisana umowa pozwoli jej na tworzenie szybkich testów w obszarach, w których istnieje zapotrzebowanie rynkowe na nową albo przyspieszoną ścieżkę diagnostyczną, przede wszystkim w wykrywaniu nowotworów, zakażeń bakteryjnych i wirusowych.

Zawarta umowa określiła, że Pure Biologics będzie odpowiedzialne za opracowanie technologii, natomiast BioMaxima S.A. będzie koncentrował się na jej testowaniu, budowie prototypów, a także wdrożeniu do produkcji, po uprzednim procesie rejestracji.

- Współpraca z Pure Biologics umożliwi nam zapewnienie sobie na lata dopływu nowych metod badawczych, dzięki którym będziemy mogli jako pierwsi zaprezentować rozwiązanie na rynku, tam gdzie jest ono oczekiwane. Będziemy wspólnie adresowali obszary diagnostyczne, które zespół handlowy BioMaxima wytypuje jako posiadające największy potencjał, takie jak diagnostyka raka pęcherza, raka prostaty czy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych - komentuje Łukasz Urban, prezes zarządu BioMaxima S.A.

Plany obu spółek zakładają, że pierwszy projekt w ramach nawiązanej współpracy zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych trzech miesięcy, a szacowany czas jego trwania został przewidziany na dwa lata. Realizację badań ułatwi tworzone aktualnie przez BioMaxima S.A. Centrum Badawczo-Rozwojowe w Lublinie, którego otwarcie zostało zaplanowane na koniec 2017 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum