×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białystok: będzie konkurs na dyrektora parku technologicznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia15 października 2013 14:26

Miasto Białystok ogłosi wkrótce konkurs na nowego dyrektora Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Obecna dyrektor Jolanta Koszelew złożyła rezygnację z funkcji z powodu naukowego wyjazdu za granicę - poinformowała rzecznik prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.

Białystok: będzie konkurs na dyrektora parku technologicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do końca listopada obowiązki dyrektora parku będzie pełnić Anna Daszuta-Zalewska, która pracowała wcześniej na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, gdzie zajmowała się m.in. komercjalizacją badań naukowych i pozyskiwaniem funduszy europejskich.

Koszelew była dyrektorem Parku od początku powołania tej jednostki przez miasto Białystok w lipcu 2011 r.

Wkrótce ma się formalnie zakończyć budowa obiektów parku, ale kiedy to się stanie, jeszcze nie wiadomo. W październiku wykonawca inwestycji ma ją ponownie zgłosić do odbiorów technicznych. Taki odbiór we wrześniu został wstrzymany, gdy okazało się, że inwestycja nie jest zakończona i są np. braki w różnych instalacjach.

Termin zakończenia budowy już kilkakrotnie był przekładany. Od maja 2013 r. miasto nalicza wykonawcy kary za opóźnienia przewidziane i określone umową.

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny mieścić się będzie w dwóch budynkach: inkubatorze technologicznym i centrum technologicznym. Na działkach inwestycyjnych wokół Parku mogą się lokować przedsięwzięcia produkcyjne i usługowe o charakterze innowacyjnym. Zgodnie z wymogami, firma musi mieć ocenę stopnia innowacyjności swojego pomysłu wydaną przez specjalną komisję oceniającą przy Parku.

Budowa Parku kosztowała około 167,5 mln zł, z czego 120 mln zł to dotacja z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej. To jedna z największych inwestycji realizowanych przez władze Białegostoku z wykorzystaniem funduszy unijnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze