Barcelona. Krakowski Szpital na Klinach otrzymał prestiżową nagrodę IHF Awards

Autor: oprac. WOK • Źródło: Rynek Zdrowia11 listopada 2021 12:14

Po raz pierwszy polski szpital - należący do Grupy NEO Hospital Szpital na Klinach w Krakowie - otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie International Hospital Federation.

Barcelona. Krakowski Szpital na Klinach otrzymał prestiżową nagrodę IHF Awards
Szpital na Klinach w Krakowie otrzymał w Barcelonie prestiżową nagrodę IHF Awards FOT. Materiały prasowe
  • Podczas 44. Światowego Kongresu Szpitali wręczono w środę, 10 listopada prestiżowe nagrody International Hospital Federation (IHF Awards)
  • Wśród laureatów po raz pierwszy w historii znalazła z placówka z Polski - krakowski Szpital na Klinach należący do Grupy NEO Hospital
  • Krakowską placówkę nagrodzono za projekt utworzenia nowego szpitala wraz z Centrum Chirurgii Robotycznej i Nowych Technologii oraz ośrodkiem kształcenia i rozwoju umiejętności kadr medycznych

Kapituła konkursu oceniła 250 prac z 38 krajów

10 listopada 2021 r. w Barcelonie, podczas 44. Światowego Kongresu Szpitali, po raz pierwszy w historii nagroda w prestiżowym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) trafiła do polskiego szpitala. NEO Hospital zdobył III nagrodę w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management.

Kapituła konkursu oceniła aż 250 prac z 38 krajów, a NEO Hospital nagrodzono za projekt polegający na utworzeniu nowego szpitala wraz z Centrum Chirurgii Robotycznej i Nowych Technologii oraz ośrodkiem kształcenia i rozwoju umiejętności kadr medycznych.

- To naprawdę piękne zwieńczenie trzyletniej pracy 200-osobowego zespołu wybitnych specjalistów. Naszym celem było stworzenie jednego z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. Dziś możemy powiedzieć, że to osiągnęliśmy! Dotychczas przyjęliśmy blisko 40 tys. pacjentów, 98 proc. zabiegów wykonaliśmy z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych, w tym z wykorzystaniem robota da Vinci i innych zaawansowanych technologii - informuje nas i Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.

I dodaje: - Dla mnie, jako menedżerki i zwolenniczki zrównoważonej oraz społecznie zaangażowanej przedsiębiorczości, NEO Hospital jest najpiękniej spełnionym zawodowym marzeniem. Wielkie gratulacje i podziękowania należą się całemu zespołowi!

Szpital pełen nowych technologii

W krakowskim szpitalu działają nowoczesne centra kompetencji w zakresie leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym Klinika Leczenia Otyłości, posiadająca akredytację International Bariatric Club - Oxford University.

- Nasza Klinika bierze również udział w programie kontroli jakości administrowanym przez American College of Surgeons (ACS), który pozwala na indywidualną ocenę korzyści dla każdego pacjenta 
i przewidywanie wyników operacji bariatrycznych - mówi prof. Tomasz Rogula, chirurg bariatra oraz dyrektor kliniczny w Szpitalu na Klinach.

Szpital posiada status jednostki klinicznej. Na terenie ośrodka kształceni są studenci kierunku lekarskiego, prowadzone są też praktyki i staże dla kadry medycznej. W ośrodku jest realizowany pierwszy w Polsce program badawczo-rozwojowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej z wykorzystaniem robota da Vinci. Pogram uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Szpital prowadzi także Living Lab, dzięki któremu twórcy nowych technologii, w tym z obszaru AI, VR, AR mogą je doskonalić z wykorzystaniem informacji zwrotnych od użytkowników. NEO Hospital jest członkiem Polskiej Federacji Szpitali, przy której zainicjowano Koalicję na rzecz rozwoju robotyki medycznej.

Czytaj też:

Kraków: ruszył program leczenia raka szyjki macicy przy użyciu robota da Vinci

Nowatorskie protezowanie poprawia jakość życia pacjentów po amputacjach

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum