Badania: substancja z kory magnolii hamuje rozwój nowotworów głowy i szyi?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2015 11:52

Amerykańscy badacze dowodzą, iż honokiol - substancja uzyskiwana z kory magnolii - zapobiega rozwojowi komórek nowotworów jamy ustnej, krtani, języka i gardła.

Badania: substancja z kory magnolii hamuje rozwój nowotworów  głowy i szyi?
Naukowcy wskazują, że badania dowodzą skuteczności honokiolu w terapii nowotworów głowy i szyi

Naukowcy z Veterans Affairs Research Communications i Uniwersytetu Alabama w Birmingham wykazali, że honokiol - związek pozyskiwany z kory magnolii i od dawna wykorzystywany we wschodnich praktykach medycznych - hamuje wzrost nowotworów płaskonabłonkowych jamy ustnej, krtani, języka i gardła. Dowodzą tego badania.

Honokiol silnie wiąże się z receptorami nabłonkowego czynnika wzrostu (EGFR) występującymi w nadmiarze u osób z nowotworami głowy i szyi i skutecznie blokuje ich działanie. Jest w tym wypadku bardziej efektywny niż stosowany obecnie lek o nazwie gefitynib.

- Wszystko wskazuje na to, że honokiol jest atrakcyjną, bioaktywną substancją pochodzenia roślinnego, która może być wykorzystywana w leczeniu nowotworów głowy i szyi samodzielnie lub w kombinacji z innymi dostępnymi lekami - sugeruje jeden z badaczy, dr Santosh K. Katiyar.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum