Badania: słodzone napoje na cenzurowanym

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 27 grudnia 2017 10:50

Według danych pochodzących z 30 opracowań dotyczących związku picia słodkich napojów z nadmierną wagą - konsumpcja cukru pochodzącego z napojów wiąże się z nadwagą i otyłością.

Do tej pory 19 krajów wprowadziło podatki od zawierających zbyt dużo cukru żywności i napojów. Fot. Archiwum

Europejskie Stowarzyszenie Badań nad Otyłością podkreśla, że kraje, które nie podjęły działań mających na celu ograniczenie spożycia "pustych kalorii" zawartych w słodkich napojach powinny to zrobić natychmiast - podaje Rzeczpospolita.

Badaniami dotyczące wpływu słodkich napojów na nadmierną wagę objęły łącznie 250 tys. osób. Z 29 badań na 30 przeanalizowanych wynika, że spożywanie słodkich napojów ma związek ze wzrostem wagi uczestników eksperymentu.

Badacze sugerują, że należy podjąć pilne działania polityczne, które będą przeciwdziałać problemowi. I tak np. w Meksyku dzięki wprowadzeniu wyższych podatków od słodkich napojów ich sprzedaż spadła o 12 proc., a wśród najbiedniejszych grup społecznych - o 17 proc.

Do tej pory 19 krajów wprowadziło podatki od zawierających zbyt dużo cukru żywności i napojów, a w najbliższej przyszłości zamierzają to zrobić następne.

Więcej: www.rp.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum