Badania: przestrzeganie zasad = systematyczna utrata wagi

Autor: PAP-Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2013 11:07

Już niewielkie zmiany w nawykach żywieniowych mogą prowadzić do zgubienia zbędnych kilogramów - przekonują amerykańscy naukowcy z Cornell University.

Badania: przestrzeganie zasad = systematyczna utrata wagi

Badacze stworzyli program odchudzania (Mindless Eating Challenge) udostępniony szerokiemu gronu odbiorców za pomocą internetu.
Do najczęściej stosowanych i najefektywniejszych eksperci zaliczyli m. in. zasady: nie trzymaj jedzenia "na widoku", zjedz coś ciepłego na śniadanie w ciągu pierwszej godziny od przebudzenia, unikaj funkcjonowania bez niewielkiej przekąski przez okres dłuższy niż 3-4 godziny.

Okazało się, że uczestnikom badania, którzy zastosowali się do wskazówek udzielanych przez naukowców z Cornell University, udało się osiągnąć swoje cele, odnoszące się do zrzucenia nadwagi, utrzymania masy ciała bądź wprowadzenia w życie zdrowych nawyków żywieniowych. Czynnikiem gwarantującym skuteczność była konsekwencja w przestrzeganiu zasad.

Osoby, które przez co najmniej 25 dni w miesiącu stosowały się do porad, traciły na wadze około 1 kilograma miesięcznie, a pozostający uczestnikami programu przez co najmniej trzy miesiące, gubili przeciętnie 1 proc. masy początkowej.

Więcej:  naukawpolsce.pap.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum