×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Badania naukowe: zasady finansowania projektów zostaną uproszczone

Autor: PAP/Rynek Zdrowia07 listopada 2013 13:34

W nowym programie ramowym uprościliśmy zasady finansowania projektów - mówiła w czwartek (7 listopada), podczas inauguracji programu Horyzont 2020 w Warszawie komisarz ds. badań, innowacji i nauki UE Maire Geoghegan-Quinn.

Badania naukowe: zasady finansowania projektów zostaną uproszczone
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Komisarz zaznaczyła, że program Horyzont 2020 zreformowano pod względem administracyjnym. Mniej skomplikowane mają być procedury zarówno przy przygotowywaniu wniosków, jak i przy rozliczaniu projektów, skrócony ma być czas między wysłaniem wniosku a otrzymaniem dotacji.

Geoghegan-Quinn zwróciła uwagę, że Polska przeszła kryzys w lepszym stanie niż inne państwa członkowskie i uniknęła recesji w latach 2008-2010 r.  - Inne państwa mogą się uczyć z waszego doświadczenia. Ale by podtrzymać ten imponujący wzrost, Polska musi przyspieszyć swoje przejście w stronę gospodarki opartej na innowacjach. To niełatwe, ale wiem, że ten wysiłek się opłaci - mówiła komisarz.

Słabości polskiej gospodarki przekładają się na niski poziom finansowania sektora B+R (badania i rozwój) oraz niewielką innowacyjność przemysłu. Wydatki na badania i rozwój w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. - Wiem jednak, że system finansowania badań i innowacji przeszedł w ostatnich latach zmiany i wyznaczył sobie ambitny plan osiągnięcia 1,7 PKB na B+R do 2020 r. To pokazuje silne zobowiązanie Polski, by pokonać słabości - oceniła.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze