Badania: mózgi kobiet i mężczyzn pracują inaczej

Autor: TVN24.pl/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2013 14:57

Dr Ragini Verma z Uniwersytetu Pensylwania dowiodła, że mózgi kobiet i mężczyzn pracują inaczej. Kobiety mają lepszą pamięć, łatwiej adaptują się społecznie, lepiej radzą sobie z wykonywaniem kilku czynności jednocześnie. Mężczyźni mają m.in. bardziej rozwinięte zdolności przestrzenne.

Badania: mózgi kobiet i mężczyzn pracują inaczej

Jak podaje The Economist, dr Ragini Verma z Uniwersytetu Pensylwania wraz z zespołem naukowców przebadała 428 mężczyzn i chłopców oraz 521 kobiet i dziewcząt, a wyniki jej badania zobrazowały tendencje połączeń, które zachodzą w mózgach kobiety i mężczyzny - informuje TVN24.pl

W badaniu przeanalizowano dwie główne części ludzkiego mózgu: móżdżek (odpowiadający za działanie) oraz mózg (odpowiadający za myślenie, przewidywanie). Jak wykazał zespół, u mężczyzn dominują połączenia w obrębie półkul. Natomiast u kobiet zdecydowanie więcej jest połączeń między półkulami.

W ludzkim móżdżku sytuacja jest odwrotna. Dlatego, jak przekonują naukowcy, mężczyźni działają dokładniej od kobiet - mają więcej połączeń w móżdżku. Natomiast kobiety więcej myślą i planują, bo ich mózg charakteryzuje się zdecydowanie większą liczbą połączeń między półkulami.

Więcej: http://www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum