Badania kliniczne. Polska spółka kupuje amerykańską

Autor: oprac. LJ • Źródło: Neuca16 maja 2022 06:14

Należąca do Grupy Neuca spółka Clinscience nabyła 51 proc. udziałów w Agati Systems. Ta amerykańska firma specjalizuje się w przetwarzaniu danych klinicznych, usługach w zakresie rejestracji badań oraz projektowaniem oprogramowania.

Badania kliniczne. Polska spółka kupuje amerykańską
Clinscience nabyła 51 proc. udziałów w Agati Systems. Inwestycja w badania kliniczne Fot. ShutterStock
  • Spółka Clinscience, należąca do Grupy Neuca, przejęła amerykańską Agati Systems
  • Specjalizuje się w przetwarzaniu danych klinicznych, usługach w zakresie rejestracji badań oraz projektowaniem dedykowanego oprogramowania
  • Dzięki inwestycji, spółki należące do Grupy NEUCA zyskują dostęp do technologii RWD, docelowo umożliwiającej lepsze rozumienie danych medycznych, ich analizowanie i organizowanie

Lepsze rozumienie danych medycznych

Spółka Clinscience, należąca do Grupy Neuca, podpisała umowę inwestycyjną dotyczącą nabycia 51 proc. udziałów w Agati Systems.

Ta amerykańska firma specjalizuje się w przetwarzaniu danych klinicznych, usługach w zakresie rejestracji badań oraz projektowaniem dedykowanego oprogramowania.

Firma ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych (Teksas) oraz oddziały w Indiach (Bangalur i Chennai).

Dzięki inwestycji, spółki należące do Grupy NEUCA zyskują dostęp do technologii RWD (Real World Data) docelowo umożliwiającej lepsze rozumienie danych medycznych, ich analizowanie, organizowanie oraz budowanie większej wartości dla pacjenta na bazie wspomnianych kompetencji.

Agati Systems to ponad 140. osobowy zespół statystyków, programistów SAS, specjalistów ds. standardów danych klinicznych oraz ekspertów ds. regulacji, którzy będą pracować ramię w ramię z zespołem zarządzania danymi biostatystyki Clinscience.

Ogłoszona inwestycja jest konsekwencją w realizacji przyjętej przez spółkę strategii 3D (Digital-Data-Driven). W 2021 roku Clinscience otworzyła swoje biuro w Stanach Zjednoczonych i nabyła większościowe udziały w technologicznym, niemiecko-włoskim CRO EXOM Group.

Clinscience znajduje się w fazie intensywnego rozwoju. Pozycjonuje się jako smart CRO oferujące rozwiązania end-to-end: od opracowania protokołu do końcowego raportu z badania w oparciu o zintegrowane zarządzanie danymi.

Podmioty mają nadzieję, że dzięki połączeniu będą w stanie jeszcze wydajniej zarządzać zaawansowanymi danymi źródłowymi otrzymywanymi w czasie rzeczywistym i ich rozbudowaną analityką.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum