×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Badania: co jeść, aby zajść w ciążę

Autor: LJX/Rynek Zdrowia28 listopada 2013 10:45

Prawidłowo zbilansowana dieta i zdrowy styl życia mają wpływ na zwiększenie płodności - przekonują eksperci, opierając się na wynikach badania Nurses - Health Study II, w którym przez 8 lat przyglądano się grupie ponad 17 tysięcy pielęgniarek starających się zajść w ciążę.

Badania: co jeść, aby zajść w ciążę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Obserwacje ich zachowań wykazały, że przestrzeganie zasad zdrowej diety ma duże znaczenie dla uniknięcia niepłodności spowodowanej zaburzeniami jajeczkowania. Zaburzenia te, przyjmujące najczęściej postać zespołu policystycznych jajników (PCOS), dotykają średnio 5-10 proc. kobiet w wieku rozrodczym. Współczesna medycyna, oparta na badaniach, dowodzi, że odżywcze produkty, regularność spożywania posiłków i redukcja masy ciała zwiększają szansę na zajście w ciążę.

Sposób odżywania ma podstawowy wpływ na funkcjonowanie organizmu. Oddziałuje na gospodarkę hormonalną, funkcjonowanie narządów rozrodczych oraz jakość komórek jajowych i plemników. Dla usprawniania leczenia i radzenia sobie z niepłodnością istotne jest prawidłowe zbilansowanie posiłków, w tym przewaga spożycia warzyw, ryb morskich, produktów pełnoziarnistych i pełnotłustego nabiału. Równie ważną rolę odgrywa regularność w przyjmowaniu posiłków: mały posiłek, który zapewni prawidłowy poziom antyoksydantów, witamin i składników mineralnych, winno się jeść co 3-4 godziny.

Na listę produktów zakazanych, o których należy zapomnieć, jeśli planujemy rodzicielstwo, trzeba wpisać: żywność wysoko przetworzoną, tłuszcze trans, wyroby cukiernicze, słodkie napoje i czerwone mięso.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze