Badania: antykoncepcja wpływa na wystąpienie stwardnienia rozsianego?

Autor: Dziennik.pl/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2014 10:14

Wyniki badań argentyńskich naukowców wskazują, że kobiety, które regularnie stosują antykoncepcję hormonalną są zagrożone wystąpieniem stwardnienia rozsianego.

Jak podaje dziennik.pl, ryzyko zachorowania na stwardnienie rozsiane u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną może wynosić nawet 50 proc. w porównaniu do pań, które jej nie stosują. Do takich wniosków doszli naukowcy z Raúl Carrera Institute for Neurological Research w Buenos Aires w Argentynie. Objęli oni trzyletnim badaniem ponad trzy tysiące kobiet.

Wyniki ich obserwacji są zaskakujące, gdyż wcześniejsze eksperymenty na zwierzętach wykazywały, że pigułki mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia stwardnienia rozsianego.

Więcej: www.dziennik.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum