×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

3,7 mln zł dotacji na onkologiczny projekt dla Selvity i Uniwersytetu Jagiellońskiego

Autor: MSX/Rynek Zdrowia11 lutego 2014 18:10

Notowana na NewConnect innowacyjna firma biotechnologiczna Selvita zawarła z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę na dofinansowanie badań w projekcie onkologicznym. Firma będzie liderem konsorcjum, z Uniwersytetem Jagiellońskim w roli partnera.

3,7 mln zł dotacji na onkologiczny projekt dla Selvity i Uniwersytetu Jagiellońskiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Celem projektu pt. „Nowe Inhibitory ścieżki oksygenazy hemowej-1 jako potencjalne leki przeciwnowotworowe” jest opracowanie i badanie nowych związków z zamiarem ich komercjalizacji oraz zastosowania w terapii przeciwnowotworowej.

Wśród obecnie dostępnych tego typu związków nie ma takich, które wykazywałyby się wystarczającą specyficznością działania i odpowiednią biodostępnością, dlatego znalezienie nowych inhibitorów HO-1 może nieść ze sobą wysoki potencjał komercyjny.

- W tym przypadku to Uniwersytet Jagielloński zaprosił Selvitę do współpracy przy programie, w którym badania prowadzone były już od dłuższego czasu. Skrupulatnie rozdzieliliśmy pomiędzy siebie zadania. Poza wsparciem w badaniach, naszym wkładem będą kompetencje w zakresie komercjalizacji projektów - mówi dr Krzysztof Brzózka, wiceprezes i dyrektor ds. naukowych Selvity.

Idea projektu wywodzi się z wieloletnich badań zespołu Zakładu Biotechnologii Medycznej, które wykazały wielorakie związki HO-1 m.in. z powstawaniem i rozwojem nowotworów oraz skutecznością terapii przeciwnowotworowej.

- Obecny projekt jest kolejnym elementem rozwijanej od kilku lat współpracy między Zakładem, a firmą Selvita i jest możliwy dzięki nowoczesnej infrastrukturze badawczej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ – wyjaśnia prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej WBBiB UJ.

Wartość projektu, na który została podpisana umowa wynosi blisko 4,2 mln zł. W ramach dofinansowania, konsorcjum któremu przewodzi Selvita otrzyma prawie 3,7 mln zł.

Bezpośrednio do kasy spółki wpłynie ponad 1,4 mln zł, a pozostała część dotacji trafi do UJ. Selvita dołoży do projektu niespełna 0,5 mln zł środków własnych. Projekt będzie realizowany w latach 2014-2016.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze