100 Polaków wypowie się m.in. o szczepieniach w międzynarodowym badaniu

Autor: Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2019 17:45

Co sądzimy na temat globalnego ocieplenia, szczepionek, medycyny alternatywnej czy żywności modyfikowanej genetycznie? Naukowcy poszukują stu Polaków, którzy wezmą udział w wywiadach na temat nauki. Do międzynarodowego projektu można zgłaszać się poprzez stronę internetową. Udziału nie mogą brać w nim naukowcy.

100 Polaków wypowie się m.in. o szczepieniach w międzynarodowym badaniu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje serwis Nauka w Polsce, rozmowy mają zweryfikować to, w jaki sposób komunikacja wpływa na poglądy i przekonania na temat wybranych zagadnień naukowych. Wywiady zostaną przeprowadzone w Łodzi, 21 września, na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Wszelkie koszty dojazdu, wyżywienia i zakwaterowania w Łodzi pokrywają organizatorzy badania.

Konsultacje w ramach projektu CONCISE obejmą kilka warsztatów. Zostaną one przeprowadzone jednego dnia. Uczestnicy będą wymieniać się uwagami o wybranych zagadnieniach naukowych: szczepionkach, zmianach klimatu, medycynie alternatywnej czy genetycznie modyfikowanej żywności. Organizatorzy spotkania poszukują setki Polek i Polaków, którzy zawodowo nie zajmują się nauką.

- Zapraszamy do naszego badania osoby, które mogą nam opowiedzieć, w jaki dokładnie sposób wiedza naukowa trafia do ich domów oraz jakie media, kanały i źródła informacji są dla nich wiarygodne - mówi Carolina Moreno, profesor dziennikarstwa z Uniwersytetu w Walencji, koordynatorka międzynarodowego projektu CONCISE.

Więcej: naukawpolsce.pap.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum