Żywiec: czy w mieście pozostanie diagnostyka obrazowa

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2019 12:41

W czerwcu firmą Helimed wypowiedziała Szpitalowi Powiatowemu w Żywcu umowę na świadczenie usług diagnostyki obrazowej od 1 sierpnia. Władze powiatu próbują podpisać umowę z inną firmą, by diagnostyka obrazowa nadal była dostępna w mieście.

Żywiec: czy w mieście pozostanie diagnostyka obrazowa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ta sytuacja dla mieszkańców ponad 150-tysięcznego powiatu oznacza, że na badania RTG, USG, tomografię musieliby jeździć do Bielska-Białej, zaś bez diagnostyki także działalność szpitala w Żywcu stanęłaby pod znakiem zapytania.

Zarząd Powiatu próbuje problemowi zaradzić - prowadzone są rozmowy i negocjacje, by Szpital Powiatowy funkcjonował wraz z prowadzeniem diagnostyki obrazowej. Starosta żywiecki Andrzej Kalata poinformował, że została podpisana umowa na wydzierżawienie sprzętu od spółki Helimed.

Ten sprzęt pozwoli powiatowi wziąć udział w konkursie i starać się o fundusze na diagnostykę dla pacjentów nieszpitalnych z powiatu żywieckiego. W ostatnich dniach Zarząd Powiatu prowadził także rozmowy z firmą, która do grudnia będzie świadczyła usługi na diagnostykę medyczną z możliwością jej przedłużenia.

- Mamy zagwarantowany sprzęt. Mamy zagwarantowanego operatora, który zapewni nam lekarzy. My, jako szpital, przejmiemy personel techniczny. I będziemy mogli złożyć wniosek konkursie o tomograf i rezonans - przekazał starosta Kalata.

Więcej: naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum