Zwoleń: blisko 2,5 mln z budżetu Mazowsza na doposażenie szpitala

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2020 14:11

Samorząd powiatu zwoleńskiego pozyskał kolejne dofinansowanie z budżetu Mazowsza na zakup sprzętu dla SPZZOZ - Szpitala Rejonowego w Zwoleniu. To kolejne takie dofinansowanie. Pierwsze wynosiło ponad 600 tys. zł. Tym razem kwota wyniesie blisko 2,5 mln zł.

Zwoleń: blisko 2,5 mln z budżetu Mazowsza na doposażenie szpitala
Tym razem kwota wyniesie blisko 2,5 mln zł Fot. Archiwum

W planach jest zakup sprzętu za kwotę około 589 tys. zł. Będą to między innymi: dwa aparaty EKG z osprzętem, sześć pomp infuzyjnych, dwa urządzenia do dezynfekcji metodą zamgławiania, elektryczny stół do masażu, zestawy do elektroterapii i laseroterapii, autoklaw, cieplarka laboratoryjna, koncentrator tlenu, dwa mikroskopy, dwie wirówki laboratoryjne, ssak, pompa żywieniowa oraz cztery myjnie dezynfektory - informuje Echo Dnia.

Doposażone zostaną także sale chorych. Trafi tu trzydzieści sztuk nowoczesnych łóżek medycznych z wyposażeniem i szafkami przyłóżkowymi, cztery łóżka medyczne reanimacyjne z wyposażeniem i szafkami przyłóżkowymi, cztery wózki zabiegowe pielęgniarskie, dwa wózki do transportu chorych leżących, sześć wózków toaletowo-kąpielowych, cztery wózki żywieniowe z funkcją utrzymywania temperatury, a także zmywarki z funkcją wyparzania do kuchenek oddziałowych.

Pozostała kwota dofinansowania w wysokości prawie miliona 439 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na dostosowanie pomieszczeń do potrzeb nowego sprzętu.

Więcej: echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum