×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zmiany w badaniach w poradniach specjalistycznych. NFZ zapłaci za znieczulenie

Autor: oprac. JPP • Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia08 marca 2023 15:00

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował ważny komunikat w sprawie zmian w badaniach tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej.

Zmiany w badaniach w poradniach specjalistycznych. NFZ zapłaci za znieczulenie
NFZ rozlicza znieczulenie całkowite dożylne do badań tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Fot. Shutterstock

 

Ważne zmiany w badaniach tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego

Jak poinformował śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z rozporządzeniem ministra zdrowia oraz zarządzeniem prezesa NFZ od 21 stycznia 2023 r. podmioty lecznicze realizujące umowy w ramach ambulatoryjnych świadczeń diagnostycznych kosztochłonnych (ASDK) mogą rozliczać znieczulenie całkowite dożylne do badań tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego.

Śląski NFZ przypomina, że warunkiem realizacji świadczeń jest spełnienie wskazanych wymagań (lista w formacie PDF załączonym pod tekstem).

- W celu realizacji znieczulenia, niezbędne jest dysponowanie wyżej wskazanym potencjałem wykonawczym, co powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w umowie. Świadczeniodawcy wykonujący znieczulenia całkowite dożylne do tomografii komputerowej oraz świadczeń rezonansu magnetycznego są zobowiązani do przestrzegania kryteriów kwalifikacji oraz uaktualnienia za pośrednictwem Portalu Potencjału - potencjału wykonawczego w ramach realizowanej umowy, w części dotyczącej wymaganego personelu medycznego oraz sprzętu i aparatury medycznej - podkreśla NFZ w Katowicach.

Pełna treść komunikatu Komunikat 13/2023 dla świadczeniodawców.


DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum