Zielona Góra: pogotowie ma kolejną już nowoczesną karetkę

Autor: Eska Info/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2019 10:13

Stacja pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze wzbogaciła się o nowoczesny pojazd. Ambulans kosztował ponad 650 tys. zł. Samo wyposażenie pojazdu pochłonęło kwotę 260 tys. zł.

Zielona Góra: pogotowie ma kolejną już nowoczesną karetkę
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Karetka została wyposażona między innymi w nowoczesny defibrylator, respirator, nosze, które mają ponad 200 kilogramów udźwigu oraz lodówkę do przechowywania leków.

Jest to też druga karetka na stanie zielonogórskiego pogotowia, która została wyposażona w system Lucas3, przeznaczony do reanimacji pacjenta. Jego nowatorski charakter polega na tym, że sam uciska klatkę piersiową pacjenta podczas reanimacji. Wykonuje ponad 100 uciśnięć klatki piersiowej na minutę. To pozwala na prowadzenie ciągłej reanimacji przed dłuższy czas i to bez względu na to, czy pacjent znajduje się na ziemi, na łóżku, czy na noszach w ambulansie.

Karetka ma też automatyczną skrzynię biegów, co ułatwia przemieszczanie się pojazdu po terenie. Kierowca karetki może bowiem skupić się na trasie, a nie musi cały czas przerzucać biegów, co przy szybkiej jeździe może powodować rozproszenie się kierowcy.

Więcej: zielonagora.eska.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum